Bugün: 21.04.2021

AKIN,BU KEZ TEMKİNLİ!.

AKIN,BU KEZ TEMKİNLİ!.
Balıkesir Büyükşehir Başkanı Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde ‘kimse heveslenmesin diyerek önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlığına tekrar aday olduğunu açıklaması sonrası,CHP il Danışma kurulu toplantısında İl Başkanı Sarı, önümüzdeki seçimlerde Ahmet Akın’ın aday olacağını deklare eden sözlerine,Akın’ın, olumlu olumsuz tepki vermemesi dikkat çekti.Ok,31 Mart 2019 yerel seçimlerinde de kesin ifadelerle Akın’ın başkan adaylığını desteklemiş, aday gösterilmez ise il başkanı ve yönetimi olarak bu karara kabul etmeyeceklerini açıklamış,sonrasında Ok’un başkan adayı gösterilmesi karşısında sessizliğe bürünmüştü.30.03.2021 00:37

CHP İl  Danışma toplantısında İl Başkanı Serkan Sarı’nın CHP Genel başkan yardımcısı ve Balıkesir milletvekili Ahmet Akın’ı 31 Mart 2019 yerel seçimleri arifesinde başkan adayı olarak lanse ettiği gibi aynı şekilde önümüzdeki yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanlığı için Ahmet Akın’ınh aday olduğunu lanse eden konuşması sonrası kürsüye gelen CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın,Sarı’nın konuşmasına olumlu ya da olumsuz yanıt vermekten imtina etti.

 Akmın, ülkede yaşanan sorunlardan iktidarın haberinin olmadığını ileri sürdü. Akın iktidar partisini sahaya inme tavsiyesinde bulunarak, toplumun her kesimine parti ayrımı yapmadan hizmet ettiklerini ifade etti. Akın şunları kaydetti:

“Türkiye’nin her yerini karış karış geziyoruz. Sahaya inip herkesle birer birer konuşuyoruz. Türkiye’nin genelinde çok büyük bir sıkıntı var. Bu sıkıntıyı saraydan göremeyenlere sahaya inmelerini tavsiye ediyoruz. Balıkesir geneline bakacak olursak 9 kardeş milletvekiliyiz ve böyle olmakla mükellefiz. Milletvekili seçiliyoruz ve seçildikten sonra hangi partiden olursa olsun o vatandaşın sorununa bakmakla mükellefiz. Onun için ben 9 milletvekili arkadaşıma da hiçbir siyasi parti ayırt etmeden Balıkesir’i yükseltecek, Balıkesir’deki sorunları bitirecek ve Balıkesir’i ön plana çıkartıp bu zenginliği Balıkesir’de dağıtmak için mücadele etmesini öneriyorum. Bu konuda çalışma yapan herkese de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hem mecliste hem de sahada biz üç milletvekili olarak Balıkesir’i aslanlar gibi temsil ediyoruz, bunda hiç şüpheniz olmasın. Bizler çok büyük bir aileyiz. Asla ve asla kırgınlıklara yol açmadan yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki sorun çıkaranlarla da teker teker konuşup yanımıza alarak devam edeceğiz. Çünkü önümüze tuzak kuranlar var, tehditler var. Biz bunu da birlikte başaracağız, sonuna kadar inanıyorum. Karamsarlık var ama Cumhuriyet Halk Partisi de var. Balıkesir’i aydınlığa hep birlikte kavuşturacağız.”

“ESNAF, SANATKAR, KADINLAR VE GENÇLER SEÇİM İSTİYOR”

CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın yakın zamanda seçim olma ihtimalinin yüksek olduğunu belirttiği konuşmasında CHP’nin iktidar olabilmesi için birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Akın şunları dile getirdi:

“Seçim geliyor. Bu seçimi isteyen biz değiliz. Seçimi isteyen esnaf, çiftçi, sanatkar, ev hanımlarımız ve gençlerimiz. 2023’de oy kullanacak 6 milyon 300 bin genç kardeşimiz var. Herkes seçim istiyor. Genel Başkanımız dün de dile getirdiği gibi biz seçime hazırız. Daha da hazır olmak ve iktidarı yakalamak için millet ittifakı ve dostlarımızla birlikte bu seçimi kazanacağız. Önümüzdeki yakın zamanda seçim gelecek. Çünkü ülkenin sorunlarına hakim olamayanlar halkın içinde de olmadıkları için milletin sorunlarını görmüyorlar. Farklı farklı sıkıntılarla, farklı farklı gündem değişiklikleriyle ortaya bir takım şeyler koyuyorlar. Ama asıl gündem milletin ekmek gündemi. Öyle bir noktadayız ki ülkeyi yönetenler milletten kopmuş durumda. Bizlerde gençlerimizi kadınlarımızı yanımıza alarak bu seçimlerdeki başarıyı ortaya koyacağız ve sonunda millet kazanacak. Gündem değiştiriyorlar. Bir günde bir oynamayla başkalarını zengin ediyorlar. ‘Kimleri zengin etti’ diye soruyor arkadaşlarımız. Sanki babalarının çiftliğini yönetiyorlar. Şuanda iktidarı yönetenler babalarının paralarını bile bu kadar kolay harcayamazlar. İşte bizim milletvekillerimiz de aslanlar gibi bunun hesabını soruyor. 450 milyon Dolar bir günde el değiştiriyor, ‘kim aldı’ diye sorduğumuzda başka başka neticeler söylüyorlar. Milletin evinde artık tenceresi kaynamıyor, farklı farklı gündemler çıkarıyorlar. İşte biz bu gündemleri değiştirmek için iktidarı ele alacağız. İttifakımızla birlikte kazanacağız. En son yapılan güven ve istikrar kurultayı, 19 yıldır ülkeyi yöneten iktidarın güveni ve istikrarı hala konuşması, ne güvenin nede istikrarın olmadığını gösteriyor. Ayrıca manifesto vardı, manifestodan da Binali Yıldırım çıktı. Biz bekliyorduk ki, o manifestodan milletimizin işsizine iş, aşı olmayana aş gelsin. Ne geldi? Binali Yıldırım geri geldi. Biz çalışacağız, çok az kaldı, seçimler de geliyor. Milletimizin ittifakıyla beraber iktidarı kuracağız.”

ANKET SONUÇLARI DEĞERLENDİRİLDİ

CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın konuşmasının ardından Milletvekilleri Fikret Şahin ve Ensar Aytekin de birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından basın mensuplarına kapatılan İl Danışma Kurulu’nun ikinci bölümünde seçimde izlenecek politikalar ele alındı. Toplantının ikinci kısmında ayrıca Balıkesir Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından 10 ilçede 11 bin kişiyle yapılan anketin sonuçları değerlendirildi.


Etiketler: CHP -AKIN

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.