Bugün: 21.04.2021

AV.ŞAHİN,BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU!

AV.ŞAHİN,BİR KONUŞTU PİR KONUŞTU!
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ve yönetimine yönelik eleştirilerine Büyükşehir Meclis Grubu Başkanı Av. Mehmet Birol Şahin’den sert yanıt. Av. Şahin, Av. Tosun’u mazeret üretmek ve iş yapmamakla, tecrübesiz olmakla itham etti.17.02.2021 12:56

Bandırma Belediye Başkanı Av.Tosun’un Büyükşehir Belediye B:aşkanı Yücel Yılmaz ve yönetimine yönelik eleştirilerine  Büyükşehir Belediyesi  AK Parti Meclis Grup Sözcüsü Av.Mehmet Birol Şahin, sert eleştirilerle yanıt verdi,Av. Şahin’in yazılı basın açıklaması şöyle:

 

Bandırma’yı ‘Hizmet Fakirliği’ne mahkum ettiler..

“İşlerini beceremeyen siyasetçilerin sürekli mazeret üretmesi ve kendinden öncekilerin kendisine enkaz devrettiğini söylemesi, başka kurumları suçlaması sıkça örneklerini gördüğümüz adeta bir yol haritasıdır..Kendi başarısız yönetimlerini bu yolla gölgelemek ve kendisine oy ve görev veren kitleleri bu şekilde politize etmesi, onları oyalaması artık herkesin ezberlediği sıradan bir taktiktir..  

Bandırma İlçemizin Belediye Başkanı Tolga Tosun da, göreve başladığı ikinci yılın sonuna yaklaştığımız bu günlerde kendisinin tartışılır hale geldiğini görünce, dikkati başka yere çevirip, “Hizmet Fakirliği”ne mahkum ettikleri Bandırmalı hemşerilerimize bomboş geçen iki yılın hesabını vermek yerine, artık demode hale gelen, “Büyükşehir”i hedefe koyup, “Cambaza bak” oyununu oynamaya başladı.

Başkan Tosun, Mirza’ya mı özeniyor..

Tolga Tosun’da Bandırmaya hizmet becerisi gösteremeyince, kendinden önce 5 yıl Belediye Başkanlığı yapan Dursun Mirza’yı (ki kendisi o dönemde Bandırma ve Büyükşehir Meclis üyesiydi) taklit etmeye başladığını üzülerek görüyoruz.Leyleğin ömrü laklak ile geçmesi gibi, Dursun Mirza da 5 yıl boyunca Büyükşehir’i suçlayıp laklak yaparak, Hizmetsiz bir 5 yıl geçirmesini aynı cümleleri kurmaya başlamıştı..

Hizmet değil kavga, polemik, mazeret üreten, ideolojik sloganlardan başka iş yapmayan Dursun Mirza’yı partisi aday göstermedi.. Anlaşılan sıra Tolga Tosun’a gelmiş.. Hizmet becerisi gösteremeyince, o da 5 yılını çenesini çalıştırarak geçirmeyi tercih etmiş..

Başkan Tosun, kendisine oy vermeyenlerin de başkanı olmalı..

Bir Belediye Başkanı öncelikle Particilikten uzak hizmete, kendi yapması gerekenlere, yapacaklarına odaklanması ve kendi yaptıklarıyla gündeme gelmesi gerekir.. Zira particilik yapacak üyesi olduğu partinin teşkilatları vardır ve onlardan rol kapmaması, kendine oy vermeyenlerin de Belediye Başkanı olduğunu unutmaması gerekir.

Büyükşehir Belediye Başkanımız daha geçtiğimiz hafta Bandırma’da basın mensuplarına yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı.. Daha önce defalarca Bandırmalı iş adamlarından sivil toplum kuruluşlarıyla toplantılar yaptı.. Yani o kendi hesabını geçmiş iki yılını 20 ilçesinde yaptıklarıyla ve kalan 3 yılında 20 ilçede yapacaklarının anlatarak hesabını veriyor.. Bu güne kadar bir mazeret de üretmedi.. 20 ilçede aynı anda her sorunu çözmenin imkansızlığı karşısında 5 yıllık programını paylaşıyor…

Peki Tolga Tosun ne yapıyor…?

Kendisinin Bandırmada 2 yıldır yaptıklarını ve kalan 3 yılda yapacakları işleri somut biçimde anlatmak yerine “canbaza bak” oyununu oynayıp dikkatleri Büyükşehir’e çevirmeye çalışıyor..Bu yöntem kendisine kaybettireceği gibi, Bandırmamıza da boş geçecek bir 5 yıl daha inşa etmesi anlamı taşıyor.Bandırmalı hemşerilerimiz biraz etraflarındaki ilçelere bakarsa kendi ilçe Belediye Başkanlarının Bandırmayı nasıl oyaladıklarını görebilir..

Bandırma Belediyesi Balıkesir’in Edremit’ten sonra en büyük bütçeye sahip ikinci ilçesi.. 2021 Bütçesi 180 Milyon…

Bandırma’nın hemen yanında 2021 yılı Bütçesi 30 Milyon olan Marmara Belediyesi var..

Marmara Belediyesi Başkanı örneğin Avşa Adasına Güneş enerjisi santrali kuruyor Bandırma’ya göre küçücük bütçesiyle.. Diğer hizmetler için, Marmara Belediyesi’nin ve Başkanı Süleyman Aksoy’un web sayfasına Bandırmalılar bir baksın…

Merkez Altıeylül İlçemiz var, 2021 bütçesi 130 Milyon… Bandırmalı hemşerilerimiz Altıeylül Belediyesi’nin web sayfasını bir incelesin.. Orada Altıeylül ilçesinin 2 yıldır yaptığı işler ve devam eden işlerin listelilerine baksınlar..

Marmara ve Altıelül yetmezse Karesi, Dursunbey, Sındırgı Belediyelerinin yaptıkları eserle bir bakın..

Başkan Tosun’un önünde resim çektireceği bir eseri var mı?

Büyükşehir’in yaptığı değil, o ilçelerin Belediye Başkanlarının ilçesine Bandırma Belediyesinin bütçesinin çok daha azıyla kazandıkları eserleri Bandırmalılar görmelidir…

Tolga Tosun’un Bandırmada iki yıldır önünde fotoğraf çektirebileceği bir eser, ceketini asabileceği bir çivisi var mı..? Yok..! Zaten bunu en iyi kendisi bildiği için Dursun Mirzalaşıp polemiklerle günü kurtarmaya çalışıyor..

Altıeylül Belediye Başkanından Dursunbey Belediye Başkanı’na Ak Partili ilçe Belediye Başkanları kendi ilçesinin imkanlarıyla ilçesine kazandırdığı eserlerin önünde, açılışlarında, devam eden inşaatlarında fotoğraflar çektirebilirken Tolga Başkan iki yılın sonunda Büyükşehir’e ürettiği polemiklerle gündeme gelebiliyor..

Sayın Tolga Tosun’un önünde üç yıl daha var.. Fakirin çenesini zengini malı yorar misali Büyükşehir’in malıyla parasıyla vakit geçireceğine yıllık 180 milyon bütçeyi Bandırma için hizmet üreterek harcamasını diliyoruz.. Eğer böyle yaparsa, Bandırma kazanır, biz de bundan mutluluk duyarız..  

Tolga Tosun iki yılda 300 Milyon para harcadı… Elde ne kaldı..?  Bu arada Bandırma’nın özel kalem bütçesinin Büyükşehir’in Özel Kalem bütçesinden neden daha fazla olduğunu da Bandırmalılara anlatmasını istirham ederiz. Ayrıca Büyükşehir’e devrettiğiniz borçlarını,  unutmadığımızı da bilmende fayda var. Bir ara Bandırmanın Büyükşehir’e maliyet dosyasını da Tolga Tosun mu paylaşır yoksa ben mi anlatayım karar verin..

Başkan Tosun’u Akın yönlendiriyor iddiası..

Tolga Tosun Balıkesirli CHP Genel Başkan yardımcısının yönlendirmesiyle onun adına siyasi polemikler üretmek, onun siyasi hedeflerine tuğla taşımak, onun siyasetini finanse etmek için Büyükşehir’le didişmek yerine kendi Belediyesine odaklanırsa Bandırma hak ettiği ve kendisinden beklediği hizmetlerle tanışacaktır.

Siyasi polemiklerden uzak 20 ilçeye önceliklerine göre hizmet üreten Yücel Yılmaz basit polemik tuzaklarına düşmeyeceği sadece Balıkesir’e hizmete odaklandığını parti ve ilçe ayırımı gözetmeden hazırladığı 5 yıllık program dahilinde Belediyeciliğe odakladığını iki yılda hala anlamamış olmak tecrübesizliğin eseridir.”

TOLGA TOSUN ile ilgili görsel sonucu


 


Etiketler: AV.MEHMET BİROL ŞAHİN -AV.TOLGA TOSUN

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.