Bugün: 31.10.2020

BALIKESİR ADLİYESİ’NDE DURUŞMALAR ERTELENDİ

BALIKESİR ADLİYESİ’NDE DURUŞMALAR ERTELENDİ
Balıkesir Adliyesi’nde 1. Asliye Ceza Mahkemesi ve 1. Ağır Ceza 2. Heyeti’nde görevli çalışanlarda covid-19 tanısı ile duruşmalar ertelendi. Adliye binasına yapılan girişler sıklaştırılırken, binada dezenfektasyon çalışmaları da yapıldığı öğrenildi.15.10.2020 15:53

Balıkesir Barosu Başkanı Erol Kayabay, duruşmaların covid-19 tanısı nedeniyle ertelendiğini ifade ederken, Adliye binasındaki önlemlerin artırılıp gereken tedbirlerin alınmasıyla duruşmaların Pazartesi günü başlayabileceğini dile getirdi. Kayabay, Adliyeye girişlerde yapılan HES kodu uygulamasının yerinde bir karar olmasına rağmen, kırsal kesimden gelenlerde akıllı telefonların bulunmamasının uygulamayı güçleştirdiğini söyledi.

HES KODU UYGULAMASINDA SIKINTILAR YAŞANIYOR

Balıkesir Adliyesi’nde görevli iki memurdan birinin kendisinde diğerinin de eşine konulan covid-19 tanısı duruşmaların ertelenmesine sebep oldu. Balıkesir Barosu Başkanı Erol Kayabay pandemi döneminde sağlığın önemli olduğunu belirterek duruşmaların ertelenmesini olumlu karşıladıklarını kaydetti. Kayabay, “Balıkesir Adliyesinde çalışanlardan birinin eşinde, birisinin de kendisinde covid-19 tanısı konulduğu bilgisi geldi. Yalnız bu kişiler için covid-19 teşhisi yok. Ama insanların sağlığını olumsuz yönde etkilenmemesi için tedbiren 1. Ağır Ceza Mahkemesi 2. Heyeti ile 1. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmalar ertelendi. Tabi ki sağlık çok önemli. Bina girişinde emniyetten görevli arkadaşlar HES kodu uygulamasını yerine getiriyorlar. Ancak Adliye’de işi olan ve kırsal mahallerden gelen vatandaşlarımızın çoğunda akıllı telefon olmadığı için HES kodu uygulamasında bazı aksaklıklar olabiliyor. Adliye’de çalışan iki kişiye covid-19 tanısı konulmasının ardından tüm bina dezenfekte yapılıyor. Hastalığın kimseye bulaşmaması için gerekli tedbirlerin alındığını öğrendik. Bu yüzden Adliye’nin bazı bölümleri kapalı. Gerekli tedbirler alındıktan ve dezenfektan işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pazartesi günü kapalı bölümlerin açılıp, duruşmaların başlayacağını düşünüyoruz” diye konuştu.


Etiketler: ADLİYE

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.