Bugün: 22.02.2020

ÇELİK:ANAP, DYP GİBİ OLURUZ

ÇELİK:ANAP, DYP GİBİ OLURUZ
AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik sosyal medya hesabında İstanbul seçimini değerlendirdi. 27.06.2019 17:07

 Çelik, ‘daha önceki seçimlerde bize oy veren, gönül veren insanlar, eğer bu seçimde vermiyorsa, bunun nedenlerini aramak, bulmak ve gereğini yapmak da elzemdir. Aksi takdirde, siyasi tarihimizde yerini alan ANAP gibi DYP gibi partilerin akıbeti bizi beklemektedir’ dedi.

İşte Adil Çelik’in seçim değerlendirmesi.

 

Değerli dostlar,

Acısıyla tatlısıyla bir seçimi geride bıraktık. Her şeyden önce seçmenin kararına saygı duymak boynumuzun borcudur. Ortada seçim sandığı varsa, kazanmak kadar kaybetmek ihtimali vardır; demokrasi tam da budur. Öyleyse bu seçimin kazananı Sayın Ekrem İMAMOĞLU’nu tebrik etmek, kendisine hayırlı hizmetler dilemek bizim vazifemizdir.

Öte yandan; daha önceki seçimlerde bize oy veren, gönül veren insanlar, eğer bu seçimde vermiyorsa, bunun nedenlerini aramak, bulmak ve gereğini yapmak da elzemdir. Aksi takdirde, siyasi tarihimizde yerini alan ANAP gibi DYP gibi partilerin akıbeti bizi beklemektedir. Seçmene kızmak ya da nankör gibi ifadeler kullanmak hem yakışıksızdır hem de kendimizi inkar etmek olur.

Kurulduğu günden bu yana her seçimde başarıdan başarıya koşan AK PARTİ’miz, bu başarıları bu seçmenlerle kazanmıştır. Öyleyse şapkayı önümüze koyup muhasebe ve muhakeme zamanı gelmiştir. Vakit, bizi buraya getiren insanımızla yıkılan gönül köprülerini yeniden inşa vaktidir.

Önümüzde eksiklerimizi tamamlayacak, yanlışlarımızı düzeltecek vakit ve imkan vardır. Alınan sonuç nedeni ile asla yeise düşmeyeceğiz, çalışmaya devam edeceğiz.

Aziz Milletimiz en büyük hakemdir ve her zaman en doğru kararı vermiştir, verecektir…


Etiketler: AK PARTİ - ADİL ÇELİK

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.