Bugün: 21.04.2021

KURTULMUŞ:BU ARAYASANIN İÇİNDE JOKOBEN ZİHNİYET VAR!..

KURTULMUŞ:BU ARAYASANIN İÇİNDE JOKOBEN ZİHNİYET VAR!..
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yeni anayasa çağrısı yaparken, "Halen bu anayasanın içinde 1961, 1982 anayasasının ruhu dolaşıyor. Faşist, baskıcı, jakoben ve milleti bir şekilde hizaya sokmak isteyen zihniyetin bazı görüntüleri, anayasanın içinde var" dedi.10.02.2021 16:41

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yeni anayasa için muhalefete çağrı yaptı.

AKP Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi'nde konuşan Kurtulmuş, "yeni, ileri, çağdaş, katılımcı, kapsayıcı bir anayasayla milletin önünü açacakları" iddiasında bulunarak şöyle konuştu:

"AK Parti'nin anayasa çalışmaları, siyasal gündemi oluşturmak için ortaya atılmış bir fikir değildir. Halen bu anayasanın içinde 1961, 1982 anayasasının ruhu dolaşıyor. Faşist, baskıcı, jakoben ve milleti bir şekilde hizaya sokmak isteyen zihniyetin bazı görüntüleri, anayasanın içinde var. Bunlardan kurtulmak, yeni, çağdaş, katılımcı bir anayasa yapmak, Türkiye siyasetinin boynunun borcudur. Bu, sadece AK Parti, Cumhur İttifakı olarak, bizim yapabileceğimizi bir şey değildir. Sayımız yetseydi bile biz yeni anayasayı yapmak için bütün partilerin, siyasi görüşlerin ellerini, ruhlarını, taşın altına koymasını isterdik. Buradan bir kere daha çağrı yapıyorum; gelin hep beraber, muhalefete söylüyorum sakın topu taca atmaya kalkmayın. Yeni anayasa çalışmalarında gelin, siz de elinizi taşın altına koyun. Topu taca atmaya kalkmadan, Allah'ın izniyle bu anayasa çalışmalarını yapacağız."


Etiketler: AK PARTİ

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.