Bugün: 31.10.2020

OKULLARDA COVID-19 ALARMI

OKULLARDA COVID-19 ALARMI
MEB’nın online eğitimden belli sınıflarda yüz yüze eğitime başlamasıyla Balıkesir’de kimi okul ve özel kurslarda pozitif vakalar yaşanmasıyla karantina önlemleri alındı.15.10.2020 15:48

SALGIN nedeniyle Mart ayından bu tarafa eğitim online yapılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı, bu hafta çeşitli sınıflarda kontrollü olarak yüz yüze eğitim başlattı.  Koronavirüs vakalarının arttığı bu ortamda yüz yüze eğitimin doğru olup olmadığı tartışıladursun, Balıkesir’deki bazı okul ve kurs merkezlerinden vaka haberleri gelmeye başladı.

13 ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN KARANTİNADA

Merkezde bir ilkokulda 1C sınıfının karantinaya alındığı öğrenildi.  Testleri pozitif çıkan ve evde karantinaya alınan bir velinin çocuğunu okula gönderdiği ve yapılan testte pozitif olduğu belirlenen öğrencinin bulunduğu sınıftaki 13 öğrenci ve öğretmenin apar topar karantinaya alındığı  belirtiliyor. İki kurs merkezinde de pozitif vakalar tesbit edilmesi üzerine karantina uygulaması başlatıldığı ileri sürülüyor.

KURS MERKEZLERİNDEN VAKA HABERLERİ GELİYOR

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim yapamayan özel okullar ‘kurs merkezi’ adı altında yüz yüze eğitim yapıyor. Her ne kadar pandemi tedbirlerine uyulmaya çalışılsa da kurs merkezlerinden de vaka haberleri geliyor. Balıkesir merkezinde faaliyet gösteren bir özel okulun kurs merkezinde eğitim gören bir sınıfın da komple karantinaya alındığı belirtiliyor. Yine bir başka kurs merkezinde eğitim gören öğrencilerden birinin pozitif olduğu ve sınıftaki öğrencilerin temaslı sayılarak karantinaya alındıkları konuşuluyor.  Milli Eğitim yetkilileri söz konusu ilkokul ve kurs merkezlerindeki gelişmelerden haberdar.


Etiketler: OKULLAR

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.