Bugün: 21.04.2021

SARI’NIN BAŞKAN ADAYI YİNE AKIN.!

SARI’NIN BAŞKAN ADAYI YİNE AKIN.!
AVLU’da yapılan CHP İl Danışma Kurulu toplantısında yerel ve ulusal gündemdeki gelişmeler ele alındı, parti içi çalışmalar değerlendirildi. Toplantının evsahibi İl Başkanı Serkan Sarı, 2019 yerel seçimlerinde yarım kalan Büyükşehir hedefine dikkat çekti, “CHP’yi Balıkesir’de iktidar yapmak için özverili bir şekilde çalışıyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da Balıkesir’in öneminin altını derin çizgilerle çiziyor. İnşallah hep birlikte millet ittifakı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Ahmet Akın vekilimizi getirerek o yarım kalan sevdamızı tamamlayacağız. O koltuğu CHP’li değerli bir siyasetçiye Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’a taşıyacağız” dedi.30.03.2021 00:35

CHP Balıkesir İl Başkanlığı’nın düzenlediği İl Danışma Kurulu Avlu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Ülke genelinde “Sende katıl iktidar yürüyüşümüze” Balıkesir’de de “Seveceğiz, sevileceğiz hedef iktidara Balıkesir’den yürüyeceğiz” sloganlarıyla iktidar vurgusunun yapıldığı il danışma kurulunda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı İl Danışma Kurulu’nda yaptığı konuşmada Balıkesir’de 8 CHP, 1 İYİ Parti ve 1 de bağımsız belediye başkanlıklarının oluşturduğu Millet İttifakı belediye sayısının artırılması için mücadele vereceklerini ifade ederken, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna da CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ı oturtmak için çaba göstereceklerini söyledi. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın da konuşmasında CHP’nin tüm teşkilatlarıyla birlikte Millet İttifakı olarak seçime hazır olduklarını dile getirdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan CHP Balıkesir İl Danışma Kurulu toplantısında daha sonra okullarla okunması yasaklanan “Andımız” hep bir ağızdan okundu. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Serkan Sarı yaptı. Sarı’nın konuşmasının ardından basına açık bölümde milletvekilleri Ahmet Akın, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin parti üyelerine hitap etti. Toplantının basına kapalı ikinci bölümünde ise Balıkesir’de uygulanacak seçim çalışmaları ele alındı. Toplantıda ayrıca Balıkesir’in 10 ilçesinde yaklaşık 11 bin kişiyle yapılan anket çalışmasının sunumu ve değerlendirmesi gerçekleştirildi.

“BÜYÜKŞEHİRE AHMET AKIN YAKIŞIR”

İl Danışma Kurulu Toplantısının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Serkan Sarı, 16 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirilen kongre ile göreve gelmesinin ardından geçen 13 aylık süreci değerlendirdi. İl Başkanı Serkan Sarı, bu süre içinde Balıkesir’in dört bir köşesinde etkin bir şekilde çalışma yaparak CHP ‘nin önce Balıkesir’de sonra da Türkiye’de iktidar yapmak için çalıştıklarını söyledi.

İl Başkanı Serkan Sarı konuşmasında CHP Balıkesir İl Başkanlığı olarak çalışmalarını değerlendirerek şunları söyledi:

“Yapacak daha çok işimiz var. CHP ‘nin iktidar yürüyüşünde hep birlikte, birbirimize olan inancımız ve güvenimizle CHP’ni iktidar yapmak üzere özverili bir şekilde çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. CHP’yi Balıkesir’de biz iktidar yapmak için özverili bir şekilde çalışırken Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da Balıkesir’in önemini altını derin çizgilerle çiziyor. İnşallah hep birlikte millet ittifakı olarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına Ahmet Akın vekilimizi getirerek o yarım kalan sevdamızı tamamlayacağız. O koltuğu CHP’li değerli bir siyasetçiye Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’a taşıyacağız. Bunun için CHP’nin genel ve yerel kadroları bu mücadeleye destek olmak için yanımızdalar. Millet ittifakını daha da güçlendirerek, daha da görünür kılarak bunu başaracağız. Bunun için de birçok komisyonlar kurduk. Bu yönetici arkadaşlarımız da kendi aralarında çalışmalar yapıp raporlar hazırlıyorlar. Ortak akılla birçok şeyin üstesinden gelebileceğimizi açık ve net bir şekilde biliyoruz, görüyoruz.”

“CHP’Lİ VEKİLLERİMİZ TÜRKİYE’NİN DÖRT YANINDA ÇALIŞIYOR”

Balıkesir Milletvekillerinin TBMM’de başarılı çalışmalar imza attığının altını çizen İl Başkanı Serkan Sarı şunları kaydetti:

“Genel merkezde görev alan milletvekillerimiz Türkiye’nin birçok yerinde çalışmalara eşlik ediyorlar ve bir çok çalışmada da etkin bir şekilde rol alıyorlar. Balıkesir’deki mücadelemize katkı sundukları gibi Türkiye’nin dört bir köşesinde yapılan mücadelelere de katkı sunuyorlar. Vekillerimizin çalışmalarını yakın bir şekilde takip ediyoruz. Bu yapmış oldukları çalışmalardan dolayı da kendilerini kutluyorum. Balıkesir’i Türkiye’nin dört bir köşesinde var ediyoruz.”

“İKTİDARIN YOLU YEREL YÖNETİMLERDEN GELİYOR”

Balıkesir’de CHP’li olmayan ilçeleri kazanmak adına 20 ilçe başkanı ve CHP’li belediye başkanlarıyla birlikte hareket ettiklerini söyleyen İl Başkanı Serkan Sarı şunları dile getirdi:

“20 ilçe başkanımızla beraber yerelde yapacağımız daha çok işimiz var. Daha kazanamadığımız 12 belediyemiz var. Bugün 8 belediye başkanımız başarılı bir çalışma ve yürüttükleri kampanyayla büyük bir başarıya imza attılar. CHP’nin 5 olan belediye 8’e çıkarak büyük bir başarıya da imza attık. Şu anda kentin neredeyse yarısı CHP’li ve CHP’yi destekleyen belediye başkanlarıyla yürütülüyor. Bu gücümüzü de asla küçümsemeyin. Şimdi ise hedefimiz diğer ilçelerimizdeki belediyelerimizi kazanmak. Öncelikle CHP’nin bayrağını Balıkesir’in her köşesine dikme hedefiyle hareket ediyoruz. İktidarın yolu yerel yönetimlerden geçiyor. Biz yerelden gelen iktidar modelini harekete geçirmek istiyoruz. Belediye başkanlarımız da bunu en iyi şekilde yapmak için mücadele ediyorlar. Tek yol iktidar diyerek mücadeleye başladık ve bu mücadelemizi de iktidarla taçlandırmanın tam zamanı. Balıkesir’i de artık yönetecek tek bir siyasi parti var, o da CHP’dir, ittifakımız da millet ittifakıdır. İttifak ortaklarımızla da birbirimize dayanarak onlarla uyum içerisinde çalışarak ve birbirimize sahip çıkarak, destekleyerek cumhur ittifakının bu ülkede yaratmış olduğu yıkımı hep birlikte durduracağımızdan da şüphem yok.”


Etiketler: CHP -SARI

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.