Bugün: 21.04.2021

SUBAŞI,KADINLAR LEHİNE VEKİLLİKTEN VAZGEÇECEK.!

SUBAŞI,KADINLAR LEHİNE VEKİLLİKTEN VAZGEÇECEK.!
YAVUZ SUBAŞI MİLLETVEKİLLİĞİNİ KADINLAR LEHİNE BIRAKACAK.. PARTİSİNİN KADIN KOLLARI KONGRESİNDE ŞU ÖNERİYİ YAPTI: DOKUZU DA KADIN OLSUN20.01.2021 10:59

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Yavuz Subaşı’nın “önümüzdeki seçimlerde partisinin milletvekili adaylarının tamamının kadın olmasını istedi. Subaşı’nın bu talebine AK Partili kadınlar bile uzun uzun güldü. Kongreye katılan Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, nüfusun yarısının erkeklerden oluştuğunu hatırlattı; “bari yarısını alalım, yarısı size kalsın” dedi. Bir anlamda “icat çıkartma” demek istedi. Subaşı da zaten muhtemelen partili kadınlara şirin görünmek için böyle bir teklif ortaya attı. Subaşı, “bu konu AK Parti MKYK’sına getirilirse canı gönülden savunacağım” şeklindeki çıkışına AK Parti’nin Balıkesir Milletvekillerini de fena halde güldürdü.

 

REİS İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yavuz Subaşı şöyle konuştu: “AK Parti büyük bir ailedir. Bu büyük ailede her birimiz ama, fakat, lakin demeden ne yapmamız gerekiyor ise davamız üzerine, reisimiz için, partimiz için, şehrimiz için, ülkemiz için, mazlum coğrafyanın tüm insanları için onu yapmaya çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Bizim üzerimizde öyle büyük yük var ki sadece yaptıklarımız değil, imkanımız, gücümüz varken yapamadıklarımızın sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz. Bunun için de var gücümüzle çalıştık, çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Sadece göstermelik kotaları doldurmak için, imaj için değil gerçekten kadına değer verdiği için, kadına hak ettiği çalışmaları hak ettiği ölçüde, her türlü imkanı seferber eden bir Genel Başkan’ın, bir Cumhurbaşkanı’nın, bir liderin etrafında hep beraber çalışıyoruz.”


Etiketler: AK PARTİ

Diğer BALIKESİR haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.