Bugün: 27.10.2020

AKIN: “SON KURŞUN ANITI’NIN TAMAMLANMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”

AKIN: “SON KURŞUN ANITI’NIN TAMAMLANMASI İÇİN NE GEREKİYORSA YAPARIZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Ayyıldız Tepe’de 46 yıldır tamamlanamayan Son Kurşun Anıtı’nın projesinin aslına uygun şekilde tamamlanarak hizmete girmesi için gereken katkı ve desteği vereceklerini vurgulayarak, Son Kurşun Platformu’nun Bandırma’nın hak ettiği Son Kurşun Anıtı Projesi’nin tamamlanması için destek vereceklerini söyledi. “Üzerimize düşen ne ise yaparız” dedi.06.10.2020 13:33

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Ayyıldız Tepe’de 46 yıldır tamamlanamayan Son Kurşun Anıtı’nın projesinin aslına uygun şekilde tamamlanarak hizmete girmesi için gereken katkı ve desteği vereceklerini vurgulayarak, “Tarihi şuura sahip Türk Milleti’nin, Bandırmalı hemşehrilerimin tarih yazan kahramanlarına sahip çıkan gayretli çalışmalarını yürekten destekliyorum. Bu bilinçle, Son kurşunun atıldığı Ayyıldız Tepe’de 46 yıldır tamamlanamayan Son Kurşun Anıtı’nın projesinin aslına uygun şekilde tamamlanarak hizmete girmesi için gereken ne varsa yaparız” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Son Kurşun Platformu’nun Bandırma’nın hak ettiği Son Kurşun Anıtı Projesi’nin tamamlanması için destek vereceklerini söyledi. “Üzerimize düşen ne ise yaparız” diyen Ahmet Akın, şunları söyledi:

“Türk Milleti'nin varoluş mücadelesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuruyla Samsun’a çıkışıyla başladı. Bandırma Ayyıldız Tepe’de atılan son kurşun ile sona erdi. Bandırma, Türk Milleti’nin kurtuluş mücadelesinde önemli bir yere sahiptir. 17 Eylül günü Ayyıldız Tepe’de yaşanılan çetin mücadelede şehit düşen 80 kahramanımız ve komutanları Yarbay Hüseyin Vecihibey ile Binbaşı Süleyman Bey, vatan topraklarının kurtarılması yolunda canlarını feda eden aziz şehitlerimize vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı, özgürlük ve bağımsızlığımızı borçluyuz. Bizler bugün varsak onların sayesinde varız. Onların bağımsızlık ve özgürlük mücadelesindeki her şeyden yüce olan değerlerini gelecek kuşaklarımıza aktarmak, anlatmak ve o gün yaşananları hissettirmek en önemli görevlerimizdendir. Toplumlar, tarihlerine, onları ayakta tutan zaferlerine ve zaferleri kazandıran kahramanlarına, değerlerine sahip çıkarlar. Bunun için tarihi şuurun bulunması gerekir. Tarihi şuura sahip Türk Milleti’nin, Bandırmalı hemşehrilerimin tarih yazan kahramanlarına sahip çıkan gayretli çalışmalarını yürekten destekliyorum. Bu bilinçle, Son kurşunun atıldığı Ayyıldız Tepe’de 46 yıldır tamamlanamayan Son Kurşun Anıtı’nın projesinin aslına uygun şekilde tamamlanarak hizmete girmesi için gereken ne varsa yaparız. Son Kurşun Anıtı’nın Bandırma’ya yakışır hale getirilmesini ve hak ettiği değeri bulmasına elimizden gelen katkıyı koymak, desteği vermek bizim en önemli görevlerimiz arasındadır.”

Bandırma Haber-Sonkurşun Gazetesi


Etiketler: chp -ahmet akın -son kurşun anıtı

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.