Bugün: 23.09.2020

AKIN, İDDİALARI YALANLADI

AKIN, İDDİALARI YALANLADI
Balıkesir CHP Milletvekili ve CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Akın, Bandırma’da CHP parti örgütüne ya da kongrede ilçe başkanlığına aday olan Bahar’a yönelik bir operasyon yapıldığı, Bahar aleyhine partide disiplin soruşturması başlatıldığı, adaylığının engellendiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Parti içi birlik ve bütünlüğümüzü bozmaya kimsenin gücü yetmez” dedi.19.01.2020 17:41

Balıkesir CHP milletvekili ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Ahmet Akın, 18 Ocak tarihinde gerçekleştirilecek Bandırma CHP İlçe Kongresi’nin 25 Ocak tarihine ertelenmesi konusunda gazetemize açıklamalarda bulunarak, “Bu konuda kamuoyuna yansıyan açıklamaları ilgi ve hayretle okuyorum. Partimiz genel merkezinin, genel başkanımızın veya genel başkan yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’nın kamuoyunun gündemine taşınmış iddialarla hiçbir ilgisi yok.” dedi.


Akın, açıklamalarına şöyle devam etti:


Gündemdeki iddiaların hepsi gerçek dışı..!


“Öncelikle partimiz genel başkan yardımcımız Oğuz Kaan Salıcı’nın bu gibi konularla ilgili ne Balıkesir’e gelmişliği var ne de Balıkesir CHP İl Başkanı Serkan Sarı ile bir görüşmüşlüğü var. Ben de bu konularla ilgili bugüne kadar partimiz genel merkezinden ya da genel başkanımız tarafından aranmış değilim. Genel  Merkezimizin gündeminde  Bandırma CHP ilçe kongresinde Hüseyin Bahar arkadaşımızın adaylığı ile ilgili  bugüne kadar bizlere yansıtılmış hiçbir konu yok. O nedenle, bizlerde Bandırma ilçe kongresi öncesi Hüseyin Bahar kardeşimizin, arkadaşımızın başkan adaylığına yönelik iddia ve yorumları şaşkınlıkla izliyor, üzülüyoruz. Söz de Hüseyin Bahar ile ilgili disiplin soruşturması açılmış, ilçe başkanlığına aday olması istenmiyormuş falan filan.. Bunların tümü yalan ve gerçek değil. Böyle bir soruşturma yok. Ayrıca Hüseyin Bahar arkadaşımızın ilçe kongresinde ilçe başkanı aday olmasının önünde ne hukuki  ne de  tüzüğümüz açısından hiçbir engel  yok. İlçe kongremizi, 25 Ocak tarihinde başarıyla gerçekleştireceğiz” dedi.


İddialar ilçe parti örgütü içinden..


Balıkesir CHP Milletvekili Ahmet Akın, Bandırma ilçe kongresi öncesinde ilçe örgütünden  kimi isimlerin Hüseyin Bahar’ın başkan adaylığı ile ilgili genel merkeze kadar ulaştırılmış kimi yazılı şikayetleri üzerine İl Başkanı Serkan Sarı’nın bizzat Bandırma’ya gelerek, konuyu incelediğini ve taraflarla görüşerek, ilçe kongresinin bir haftalığına ertelenmesi talebinde bulunduğunu belirterek, “Genel Merkezimizin bu gibi konularda anlayış ve yaklaşımı belli, biliniyor. İlçe örgütümüzün kendi iç dinamikleriyle gelişmiş bu gibi sorunları konuşup, anlaşarak kendi içinizde birliğinizi, beraberliğinizi koruyarak sorunları çözün, deniyor. Bandırma’da parti örgütümüz  siyasi açıdan başarılı bir örgüt. Hüseyin Bahar kardeşimiz de bu başarıda en büyük pay sahibi olanların başında yer alıyor. Yaşananlar sonucunda Hüseyin Bahar’ın da yıpratıldığını görüyor ve üzülüyoruz. Aleyhindeki bu tür itham ve iddialarla ilgili Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmasını bizzat isteyenlerden biri benim. Siyasi ve sosyal yaşamda hiç kimse  mesnetten yoksun itham ve iddialarla yıpratılıp, karalanmamalı. İlçe kongremizi ertelememizin yegane sebebi bu tür anlamsız tartışma ya da çekişmelerin parti içinde son bulup, tek başkan adayı ile gireceğimiz kongre çıkacak  ise birden fazla başkan adayı ile bir demokrasi şöleni içerisinde kongremizi yapmak. İl Başkanımız da bu düşüncelerle kongrenin bir hafta ertelenmesi kararı verdi.” dedi.


Etiketler: CHP -AHMET AKIN

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.