Bugün: 05.08.2020

ANA “TEMA”MIZ ÇEVRE BİLİNCİ

ANA “TEMA”MIZ ÇEVRE BİLİNCİ
Geçtiğimiz haftalarda düzenledikleri basın toplantısıyla, yaptıkları ve yapacakları faaliyetlerden bahseden Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA), 6 Aralık Cuma günü Esnaf Sanatkarları Ortaokulu’nda ilk faaliyetlerini gerçekleştirdiler.08.12.2019 12:43

Türkiye Erozyonla Mücadele Vakfı (TEMA) Bandırma, gerçekleştirdikleri basın açıklamasının ardından ilk faaliyetini Bandırma Esnaf Ortaokulu’nda öğrencilere “Sıfır Atık” adlı proje kapsamında temiz çevre bilinci çalışmasıyla yaptı. TEMA Bandırma, 7.sınıf öğrencilerine evde, okulda ve sokakta temiz olmakla ilgili küçük oyunlar eşliğinde interaktif eğitim verildiği gözlemlendi. Öğrencilerin ise bu konu hakkında meraklı oldukları gözden kaçmadı.


EĞİTİMLERİMİZ HIZLA DEVAM EDECEK”


Proje kapsamındaki eğitim hakkında bilgi veren TEMA Bandırma Sorumlusu Burak UĞUR;

Sıfır Atık eğitimleri konusunda Millî Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı arasında bir protokol var. Bu protokole dayanarak çocuklarımıza sıfır atık ve temiz çevre konusunda eğitimler vermeye başladık. Bu eğitimlerin ilkini Bandırma Esnaf Sanatkarları Ortaokulunda gerçekleştiriyoruz. Amacımız küçük yaşta doğru çevre bilincini oluşturmayı sağlamak. Bu konuda ki eğitimlerimiz hızla devam edecek. Buradan okul müdürümüz Algan KARTAL’a, Değerli Öğretmenimiz Serdar POLAT’a, öğrencilerimize küçük hediyeler tedarik ederek eğitimimize heyecan katan Bandırma Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne çok teşekkür ederiz.” Şeklindeki demecini verirken, bu eğitimlerin başka okullarda da devam edeceği mesajını da verdi. Üniversite kapsamında bulunan Genç TEMA Topluluğu Başkanı Burak UĞUR ise öğrencilerle çalışmaktan mutlu olduklarını aktardı.


Evren ÇOLAK


Etiketler: TEMA VAKFI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.