Bugün: 03.06.2020

ATA: BAÇEP,BANDIRMA'NIN DOĞAL REFLEKSİDİR!

ATA: BAÇEP,BANDIRMA'NIN DOĞAL REFLEKSİDİR!
BAÇEP Başkanı Hüseyin Ata, BAÇEP'in yeni yönetimi ve çalışmaları konusunda açıklama yaptı.13.01.2015 14:45

Hüseyin Ata başkanlığındaki Bandırma Çevre Platformu(BAÇEP)’nun  yeni yönetimi belirlendi. BEÇEP’in yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:  Türeyda Kuvanlıklı, Alpgün Görgün, Ekrem Alkay ve Ozan Utku Arıcan.

BAÇEP Başkanı Hüseyin Ata, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“ BAÇEP, Güney Marmara ve Bandırma’da ilk kurulmuş çevre platformu. Bandırma’nın  köklü bir çevre mücadelesi  geçmişi ve kültürü var. BAÇEP de  oluştuğu günden bugüne Ayyıldıztepe ve Sahil Yenice’de kurulması öngörülen sanayi tesislerine karşı verdiği çevre mücadelesiyle bilindi ve tanındı. Güney Marmara ve Bandırma’da yaşanan çevre ve insan sağlığıyle ilgili sorunlar ve sıkıntılar biliniyor. Biz, ‘ÖNCE DOĞA ÖNCE İNSAN’diyerek yola çıkarak,siyaset üstü bir anlayışla ve tamamıyla gönüllülük esasına dayalı  demokratik bir oluşumla bugünlere geldik. BAÇEP’ın  hiyerarşik yapısı ve işleyişi mücadrelemiç içinde şekillendi. Yönetim Kurulumuz, tamamıyla  BAÇEP’in Meclisi’ne bağlı ve en üst organımız bu Meclis.Kentimizdeki tüm muhtarlar BAÇEP Meclisinin doğal üyesi. Kentimizdeki  siyasal partiler başta olmak üzere tüm demokratik sivil toplum örgütlerinin temsilcileri BAÇEP Meclisinin doğal üyesi sayılıyor. Özellikle çevre ve insan sağlığıyla ilgili gündemin ısındığı zamanlarda Meclisimiz tam anlamıyla  işlev kazanıyor ve harekete geçiriliyor. Olağan süreç de yönetim kurulumuz gündeme uygun bir şekilde rutin çalışmalarını yürütüyor.BAÇEP, Bandırma ve Güney Marmara bölgemizdeki tüm çevre aktivistlerinin gönüllülük temelinde buluştukları demokratik, sivil bir insiyatif odağı.”dedi.

BAÇEP’in yeni oluşan yönetimiyle bundan sonraki süreç de çevre ve insan sağlığıyla ilgili sorunların çözülmesi, kamuoyunun çevre ve insan sağlığıyla ilgili konularda bilgilendirilip, yönlendirilmesi konularında daha yoğun ve kapsamlı bir çalışma içersine gireceğini belirten BAÇEP Başkanı Ata, “ 1/100 binlik çevre düzen planı üzerine yaşanan tartışmalar ve bölgemizde gerçekleşmesi öngörülen sanayi yatırımlarıyla yaşanan sürecin çevre ve insan sağlığı açısından daha da ısınağını görmekteyiz.  Bu alanda toplumumuzda derin endişe ve kaygılar var.Bu  endişe ve kaygılar, ya kimileri tarafından siyaseten kallınılmak istenmekte ya da yaratılan bilgi kirliliğiyle insanların endişe ve kaygıları daha da derinleştirilmeye çalışılmakta. BAÇEP,kollektif yönetimiyle  objektif temelde ve siyaset üstü bir anlayışla öncelikle toplumun çevre ve insan sağlığını ilgilendiren hemen her konuda bilgilenmesini ve bu alandaki aktivitesini en sağlıklı şekilde geliştirmeye çalışacaktır”dedi.

BAÇEP’in çevre ve insan sağlığıyla ilgili faaliyetlerinde tarihsel ve kültürel mirasımızın korunması  ve tanıtımı yönünde çalışmalarının da olacağını belirten Ata,” Tüm çevre aktivistlerini, gönüllülerini BAÇEP etrafında örgütlenmeye, güçlerini birleştirmeye, BAÇEP’e sahip çıkmaya davet ediyoruz”dedi.


Etiketler: BAÇEP - HÜSEYİN ATA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.