Bugün: 11.08.2020

BAÇED: GÖNEN ÖRNEK OLDU

BAÇED: GÖNEN ÖRNEK OLDU
Bandırma çevre ve Kültür Derneği Başkanı Harun Algül, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin son bulmasına yönelik Gönen Ziraat Odası ve TEMA Vakfı öncülüğünde başlatılmış imza kampanyasının ve gelişen toplumsal duyarlılığın, ilçede yarattığı siyasal ve toplumsal birlikteliğin tüm bölge için örnek olduğunu belirtti.16.08.2019 18:39

Bandırma Çevre ve Kültür Derneği Başkanı Harun Algül, dernek ve platform olarak Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununu ve kamuoyunda oluşan tepkileri ilgi ve dikkatle izlediklerini belirterek, gazetemize yaptığı açıklamada şöyle dedi.

“ Bandırma Çevre ve Kültür Derneği(BAÇED) olarak, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorunu ile ilgili geçmiş yıllarda da sivil toplum örgütlerinin ve kamuoyunun geliştirdiği tepkilere ortak olduk, imza kampanyalarına katılarak, Gönen’den yükselen  sese omuz vererek, güç verdik. Gönen Ziraat Odası’nın  Gönen TEMA Vakfı Temsilciliği ile başlattığı imza kampanyası, kısa sürede binlere ulaştı. Toplumun her katmanını içine aldı, siyasi partileri, milletvekillerimizi, kamuoyunu derinden sarsarak, sorunun çözümü için hem devlet nezdinde hem de kamusal alanda herkes seferber olmuş durumda. BAÇED ve BAÇEP(Bandırma Çevre Platformu) adına çevre ve insan sağlığına yönelik bu gelişmeleri olumlu görüyor ve süreci yakından takip ettiğimizi vurgulamak istiyorum. BAÇED, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin bir an önce son bulması için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Gönen halkının yanında olacaktır. Biz, Gönen’de milletvekillerimiz, belediye başkanımız, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin çevre ve insan sağlığına dönük sağlamış bulundukları birlik ve beraberliğin Balıkesir ve Güney Marmara’ya da örnek olması gerektiğini belirterek, çevre ve insan sağlığı konusunda verilen emeklerin bir şekilde yerini bulmuş olmasından dolayı ayrıca  mutluluk duyuyoruz.” dedi.


Etiketler: BAÇED -BAÇEP -HARUN ALGÜL

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.