Bugün: 03.06.2020

BAÇEP:Çevre sorunları, kimsenin siyasi garnitürü olamaz!

BAÇEP:Çevre sorunları, kimsenin siyasi garnitürü olamaz!
BAÇEP Başkanı Ata, 1/100 binlik planla ilgili tartışmaların başından beri samimiyetten ve ciddiyetten uzak şekilde sürdürülmek istendiğine dikkat çekti. 02.01.2015 15:27
1/ 100 binlik çevre düzen planıyla ilgili  son günlerde kamuoyuna yansıyan tartışmaları ve Kent Konseyi’nin gerçekleştirdiği Çalıştay’ı değerlendiren Bandırma Çevre Platformu Başkanı Hüseyin Ata,çevre sorunlarının kimse tarafından siyasi garnitür olarak kullanılamayacağına dikkat çekti.

Ata, şöyle dedi:
“1/100 binlik planla ilgili ilk günden beri başta eski başkan Sedat Pekel ve Bandırma Belediye yönetimi tarafından ısrarla kamuoyu yanıltılmak isteniyor ve ‘haberimiz yoktu’ deniliyor. BAÇEP, başından beri planla ilgili konuyu takip etti, aşamalarıyla ilgili bilgilendirdi ve  kamuoyunu uyardı.Bandırma Belediyesine bağlı Kent Konseyi, Çalıştay düzenliyor.  İl ve ilçelerden tüm çevre platformlarını konuşmacı olarak davet ediyor, BAÇEP yok.Bu anlayış ve tutum, gerçeklerin dile getirilmesinden başından beri rahatsız olanların,siyasi anlayışlarına alet olmayanların dışlanma çabası, anti-demokratik bir tutumdur. Kınıyoruz”dedi.
 Çevre sorunlarına siyaset üstü bir anlayışla yaklaşılması gerektiğine dikkat çeken Ata, “ Bu sorunlardan siyasi tercihi ne olursa olsun, herkes olumsuz olarak etkilenir.Bu sorunlar karşısında sen-ben davası güdülemez. BAÇEP, kuruluşundan bugüne bunu defalarca duruşu ve eylemlilikleriyle kanıtlardı”dedi.

Etiketler: BAÇEP - GÜMÇED

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.