Bugün: 23.09.2020

BAHAR’DAN ÇARPICI İDDİALAR

BAHAR’DAN ÇARPICI İDDİALAR
Bandırma CHP İlçe Başkanı Bahar, 25 Ocak’ta gerçekleşecek ilçe kongresi öncesinde parti içerisinde ‘siyaset cambazları’ ile ‘gizli ajanda’ sahiplerinin varlığına işaret ederek, partilileri uyardı.23.01.2020 16:09

Bandırma CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, bugün parti ilçe merkezinde gerçekleştirdiği bsın toplantısında  şu görüşlere yerdi:


“18 Ocak 2020 tarihinde yapmayı planladığımız Olağan kongremiz hepinizin bildiği gibi son 1 hafta süresi içerisinde yaşanan birtakım olumsuz gelişmelerden kaynaklı 25 Ocak 2020 tarihine ertelendi. Yaşanan bu süreç  ile alakalı gelişmeleri sizlerin aracılığıyla kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğdu. Üzülerek ifade ediyorum ne yazık ki uzun bir süredir arkadaşlarımla sabırla emekle ve mücadeleyle gece-gündüz çalışarak yürüttüğümüz bu süreç hiç arzu etmediğimiz bir noktaya taşınmıştır.


Gündem Parti içi, yarışın yapılacağı kongre öncesinde siyaset cambazlarının özellikle son bir haftadır 2013 yılında yapmış olduğum sosyal medya paylaşımlarını kamu oyuna sanki bir suç teşkil ediyormuşçasına servis etmeleri ile meşgul edildi. Söz konusu paylaşımların ne hukuk nede Parti Disiplin Tüzüğümüz de hiçbir karşılığı olmadığı gibi herhangi bir disiplin soruşturması açılabilecek mahiyette bile değildir.

Söz konusu paylaşımlar bu siyaset cambazları tarafından yeterince uzun,  ve bir o kadar abartılarak yapıldı ki Cumhuriyet Halk partililere bunlar sanki bugünkü paylaşımlarımmış ve düşüncelerimmiş gibi lanse edildi . Bu yalan sürekli tekrar edildi. Şahsıma yönelik yapılan bu gayri ahlaki karalama kampanyasını yürütenler hakkında Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak bundan sonraki süreçte yargı önünde hesap vermelerini sağlayacak tüm girişimlerde bulunacağımı taahhüt ederim.


2013 yılında Cumhuriyet Halk partisine üye olup 2017 yılında ilçe eğitim sekreterliğine ve sonrasında 2019 yılında İlçe Başkanlığına uzanan yolculuğumda Ben Hüseyin BAHAR olarak görev yaptığım süre içerisinde Partimin Tüzüğüne aykırı bir tutum ve düşünce asla sergilemedim.


Aylardır gece-gündüz demeden kapı kapı dolaşıp da yorulmayan bizler son 1 haftadır verdiğimiz emeğin mücadelenin görülmemesinden kırgınız. Bize gönül veren delegelerimizin iradesine müdahale edildiği için kırgınız Belediye seçimlerinde gecesini gündüzüne katıp maddi manevi her türlü desteği veren arkadaşlarıma seçime günler kala sergiledikleri bu tavırdan dolayı kırgınız.


Öte yandan iki adaylı gittiğimiz kongremize bir haftadan az bir zaman kala partimizin Büyükşehir ve Belediye Meclis üyesi Sayın Selim PANÇ  İlçe Başkanlığı adaylık açıklamasını yaptı. Elbette demokratik bir sistem de herkes istediği yere istediği zaman aday olabilir. Fakat Bandırma Halkının ve Bandırma İlçe Örgütünün oylarıyla seçilmiş olan sayın PANÇ, Bandırmalılara öncelikli sorumluluğunu yerine getirmek gibi tarihi bir görevi vardır. Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri ve Bandırma Meclis Üyeliği en az İlçe başkanlığı kadar kutsal bir görevdir.


 Meclis üyeliği,  isteyenin istediği zaman istifa edeceği bir makam değildir, olmamalıdır. Sayın PANÇ’ın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi ve Bandırma Belediyesi meclis üyesi olmasında, geçen kışın ortasında Şubat ve Mart Aylarında buz gibi havalar da sokak sokak gezen kadınlarımızın gençlerimizin ve Bandırma İlçe Örgütünün emeği vardır. Aynı duyarlılığı göstermesini beklediğimiz Sayın PANÇ ; siz değerli basın mensuplarının kendisinin adaylık açıklamasını yaptığı toplantıda da sorduğunuz üzere verdiği cevapla görünen odur ki;   olur da İlçe Başkanı olur ise ;  kendini farklı bir siyasi hedef koyacak ve bu makamıda bir basamak olarak görüp İlçe Başkanlığından da istifa edecektir. Siyasi tarihi buna benzer örneklerle doludur, ama bizim tek hedefimiz Partimizi Genel seçimlere hazırlamak Cumhuriyet Halk Partisi'nin genelde ve yerelde iktidarına ortak olmaktır. Ben ve arkadaşlarım buradan bunun sözünü veriyoruz. Unutulmamalıdır ki, bizler fikri hür vicdanı hür kongre delegelerimizin önümüzdeki dönemde iktidar olacak partimizi ortak akılla yönetmek hedefiyle yola çıkan bizlere destekleri tam olacaktır.


Kırgınlığımız bize bu açıklamayı yapma fırsatı bile tanımayıp yaklaşan kongre süreci öncesinde ceplerinden saklı ajandalarını ortaya çıkaranlaradır. Kırgınlığımız, diğer Siyasi Parti ilçe Başkanlarının bizleri arayıp yapılan haksızlıkları  ve hukuksuzlukları eleştirdiklerini bildiren telefon görüşmelerimin  yine aynı siyaset cambazları tarafından bahsekonu partilerle  birlikte hareket ediyormuşum gibi kamuoyuna yansıtılmasıdır.


 Kırgınlığımız asla Cumhuriyet Halk Partililere değildir. Biz onlarla beraber sevgi ile daha güzel bir Bandırma inşaa etmek için yolumuza devam edeceğiz. Bu kongreyi kazandığımızda bir dakikamızı bile boş geçirmeden çalışmaya ve Halkımızla bir olmaya devam edeceğiz. Şimdi sorumluluğumuzun daha da çok farkındayız. Ayrıştırıcı değil tam tersine birleştirici olacağız, kırıcı değil yapıcı olacağız, ötekileştiren değil herkesi sevgi ile kucaklayan olacağız.


Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma örgütünü yeniden mutlu, huzurlu insanların yüzünün güldüğü örnek bir İlçe Örgütü haline getirip bizimle beraber aynı duyguları taşıyan herkes ile yolumuza devam edeceğiz....”


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.