Bugün: 23.09.2020

BAHAR, SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU..!

BAHAR, SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU..!
Bandırma CHP İlçe Başkanı Bahar, 18 Ocak’ta gerçekleşecek ilçe kongresine günler kala şahsına yönelik kamuoyu gündemine taşınmış itham ve iddialarla ilgili Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, 25 Ocak’ta gerçekleşecek ilçe kongresinde başkan adayı olduğunu yineledi.22.01.2020 17:38

Bandırma CHP İlçe Başkanı ve 25 Ocak’ta gerçekleşecek Bandırma CHP İlçe Kongresi’nde ilçe başkanlığına aday olduğunu açıklamış Hüseyin Bahar’ın , bugün aleyhindeki iddialar ile ilgili  Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.


Bahar: Dayatmalara maruz kalıyorum..!


Konu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Bandırma CHP İlçe Başkanı Hüseyin Bahar, “Bilindiği gibi partimizin seçim takvimine uyarak Bandırma CHP ilçe örgütü olarak delege seçimlerini geçtiğimiz yıl sonuna kadar başarıyla tamamladık.  Delege seçimlerini tamamlamamız sonrası 2020 yılı Ocak ayının 18’in de de ilçe kongremizi gerçekleştirmek için çalışmalara başladık. Kongrede ilçe başkanlığına  adaylığımı zaten açıklamıştım. Benim yanımda Ahmet Alp arkadaşımız da  ilçe başkanlığına adaylığını açıkladı. Daha sonra Ahmet Alp ile bir araya gelerek, birlik ve beraberlik içerisinde ilçe kongresine itmeye karar verdik. Ortada hiçbir sorun, sıkıntı yoktu. Ancak, ne oldu ise, 11 aydır ilçe başkanlığı görevini yürüten   ve bir yerel seçimi başarıyla geçirmiş, delege seçimlerini  sorunsuz  tamamlamış bir isim olmama karşın, 18 Ocak’ta gerçekleştireceğimiz ilçe kongresine üç-dört gün kala şahsımın yıllar önce özel hesabımdan internette yapmış olduğum paylaşımlar didiklenip  servis edilerek taciz edilmeye, karalanmaya, itibarım hedef alınmaya başlanarak, düşündürücü ve ilgi çekici bir biçimde adaylıktan çekilmem yönünde dayatmalara maruz kalmaya başlandım.” dedi.


Bahar:  Delegelere ve partililere haksızlık yapılıyor..!

hüseyin bahar ile ilgili görsel sonucu"


Hüseyin Bahar olarak dünü ve bugünü ile siyasi açıdan hesap veremeyeceği yaşamında en küçük bir  nokta dahi bulunmadığına dikkat çeken Bahar, “ Şahsıma yönelik başlamış bu gayretkeşliği ve telaşeyi anlayabilmem mümkün değil. Belediye başkanlık makamında meclis üyeleri ile toplantılar, görüşmeler yapılıp, şahsım ve aday olup olmamam konusunda oylamalar gerçekleşiyor. Siyasal  değerlendirme ve iştişarelerin yapılacağı yer partidir  ve bu partililer ya da ilçe yöneticileri ile birlikte yapılır. Partinin bugüne kadar dışardan birileri tarafından yönlendirilip,  belli isimlerin yönlendirmesi altında bulunduğundan şikayet edenlerin aynı olumsuzluk içerisine düşmeleri  anlaşılabilir bir durum değildir, yanlıştır. Bunu da kabul ettik, Hüseyin Bahar ilçe başkanlığına aday olmasın. Ortada aday olan Ahmet Alp var ama onun da ilçe başkanı olması istenmiyor ve ortada parti olmasına karşın, parti dışından meclis üyesi bir arkadaşımız ilçe başkan adayı olarak kamuoyuna lanse edilip, meclis üyeliğinden istifa ettiriliyor. Delegeler, partililer ilçe kongresine gelip, önceden belirlenmiş isime oy versin isteniyor. İnsan olarak büyük değer verdiğim sevgili Selim Panç da bence refüze edilip, incitilip, delegelere ve partililere de büyük haksızlık yapılıyor.” dedi.


Bahar: Kim bunlar ve ne oluyor?


İlçe başkanı ve ilçe başkan adayı olarak partinin bir şekilde ve birileri tarafından haricen dizayn edilme çabalarına şiddetle karşı durduğunu ve bugün de yarın da karşı duracağını vurgulayan Bahar,” Ben, ilçe kongremiz arifesinde birilerinin partimizin iç işlerine müdahalede bulunmaya çalıştığına inanmak istemiyorum. Benim, parti üyesi olduğum tarih ve partili olarak üstlendiğim görevler, sorumluluklar,bu süre içerisindeki beyanlarım ortada. Benim adaylıktan çekilmem gerektiğini söyleyip de aday arayışına girenlerin 2013’ten bugüne  benimle ilgili ortaya koyabildikleri bir tek şey yok. Tüzüğümüz ortada. Ne oluyor, diye sormadan edemiyorum. Geçmiş yıllardaki sosyal medya paylaşımlarımı kimilerinin yaptığı gibi cinlik yapıp silmem ya da paylaşımlarımın arkasında durmuyorum diyerek günah çıkartmam isteniyorsa, ben bu tür şark kurnazlıkları peşinde koşacak bir insan değilim. Ayrıca hiç kimsenin kişinin özel yaşamını  ve paylaşımlarını didikleme hakkı yok. Bu bir ayıp ve bir ayıp neden meşrulaştırılmak isteniyor. Şahsi sicilimde suç unsuru var ise suç duyurusunda bulundum, telefonlarım  dahil savcılık her yönü ile araştırmasını yapacak. Şahsımla ilgili ortalıkta bir çok isim dolaştırıldı. Aleyhime disiplin soruşturması açıldığı söylendi.Servisçiler kimler, savcılık bulup çıkartacak. Ben, ilçe başkan adayı olarak, 25 Ocak tarihine ertelenmiş ilçe kongremizin yine birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleşeceğine inanıyorum” dedi.


Etiketler: CHP -HÜSEYİN BAHAR

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.