Bugün: 12.12.2019

BANDIRMA DEVLET HASTANESİ'NİN BÜYÜK BAŞARISI

BANDIRMA DEVLET HASTANESİ'NİN BÜYÜK BAŞARISI
Bandırma Devlet Hastanesi beyin ölümü tespiti ve donör (organ ve doku nakli) çıkarımında ülkemiz İlçe Hastaneleri arasında birinci oldu. 03-09 Kasım Organ ve Doku Bağış Haftası kapsamında Bursa Valiliği ev sahipliğinde, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen ödül töreninde Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ethem Karpuz ödülü aldı.14.11.2019 12:48
Bandırma Devlet Hastanesi, beyin ölümü tespiti ve donör(organ ve doku nakli) çıkarımında ülkemizde ilçeler arasında Devlet Hastaneleri arasında  1. oldu.  Bursa il Sağlık Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen ödül töreninde Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ethem Karpuz ödülünü aldı.   

  Ödül konusunda bilgi veren Baş hekim Dr. Ethem Karpuz, “ Bilindiği üzere her sene 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası olarak kutlanmakta.Organ yetmezliği sorunu yaşayan hastalarımız için büyük bir umut ışığı olan Organ Bağış Haftasının en etkin ve en verimli bir biçimde kutlanması hastalarımız için motive edici bir unsur olabileceği gibi, aynı zamanda organ bağışı hususunda vatandaşlarımızın farkındalığını arttırılacak olması nedeni ile de organ bağışı ve organ nakli sayısının arttırılması yönünde olumlu sonuçlar doğuracaktır. Ne yazık ki bizler ancak alıcı durumuna gelince bağışın önemini fark edebilmekteyiz.3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası önderliğinde tüm halkımızın organ bağışına katılımlarını gönülden destekliyoruz” dedi.

Dr. Karpuz,     ülke genelinde ilçe hastaneleri içerisinde hastane olarak beyin ölümü tesbiti ve organ ve doku nakli konusunda 1.lik ödülü  almalarının önemine dikkat çekerek, “Bu konuda tüm hastane yönetimini, doktorlarımızı, sağlık personelimizi, çalışanlarımızı yürekten kutluyorum.”dedi.

Etiketler: BANDIRMA DEVLET HASTANESİ -DR.ETHEM KARPUZ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.