Bugün: 12.12.2019

BAŞKAN TOSUN: MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUM

BAŞKAN TOSUN: MİNNET VE SAYGIYLA ANIYORUM
Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81.yılında yazılı bir basın açıklaması yaptı.Açıklamada şu görüşlere yer verdi:10.11.2019 00:00

"Bugün Yüce Önderimiz, çağdaş Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 81. yılı. Devrimleriyle ufkumuzu aydınlatan, mazlum milletlere ilham kaynağı olan Atatürk, milletimizin kalbinde asla değişmeyecek ve vazgeçilmeyecek bir yer edinmiştir. Son yıllarda ülkemiz ve dünyada yaşanan her acı olay, O’nu daha iyi anlamamızı, daha çok sevmemizi sağlamıştır.

Karanlık ve umutsuzluğa terkedilen bu topraklarda, tarihten silinmek istenen Türk Milletinin hürriyet ışığı olan Atatürk’ün, destanları kıskandıran Kurtuluş Savaşımızın sonunda kurduğu; laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti dimdik ayaktadır. Fikirlerinden aldığımız cesaretle eserlerini daima koruyacağız.

Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

O, fiziki olarak aramızdan ayrılmıştır. Atatürk fikirleri, devrimleri, kurduğu demokratik, lâik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti ile sonsuza kadar yaşayacaktır."

O; Fikirleri, Devrimleri, Kurduğu Laik Türkiye Cumhuriyeti İle Sonsuza Dek Yaşayacak


Etiketler: BANDIRMA BELEDİYESİ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.