Bugün: 21.04.2021

BOZKURT:MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ!

BOZKURT:MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ!
Bandırma MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt,MHP lideri Alparslan Türkeş'in vefatının yıldönümünde basın açıklaması yayınladı.06.04.2021 01:29
Bandırma  MHP İlçe Başkanı Bozkurt, MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in vefat yıldönümünde yaptığı yazılı basın açıklamasında şöyle dedi:

"Ülkücü  milliyetçi hareketin kurucu lideri ve Türk milletininin yegane umudu olan partimiz MHP' nin kurucu genel başkanı başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in ahirete irtihal edişinin sene-i devriyesinde bir kez daha rahmet minnet ve  Özlemle yad ediyoruz. Aziz ruhu şad, mekanı cennet olsun...

Merhum liderimiz Başbuğ Alpaslan Türkeş: Türk’üm demenin yasak olduğu tek parti döneminin baskıcı politikaları neticesi öz yurdunda , kendine inanmış dava ve fikir insanlarıyla tabutluklara atılmış, zulüm görmüş ama asla Türk milletinin hedeflerinden, birliğinden, yükselmesinden ,kızıl elma ve Turan ülküsünden taviz vermemiş, Türk milliyetçiliği fikir sistemini hayata geçirerek milletimizin İstiklal ve istikbalinin birlik ve beraberlikten geçtiği ülküsünü Türk gençliğine ülkücü harekete ve büyük Türk milletine emanet etmiştir.

Başbuğumuzun emaneti bugün ben ülkücüyüm diyen idealist dava erlerinde , ve onun siyasi kutlu mabedi olan MHP de, bu dava   uğruna şehadete erişmiş 5000 ülkücü şehidimizin emanetiyle birlikte genel başkanımız liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde elden ele gönülden gönüle ebediyete kadar devam edecektir.

Bu  vesileyle vatanımızın  bütünlüğü milletimizin birliği için şehadete eren Aziz şehitlerimizi ,dünyanın bir çok yerinde Türk milletinin varlığını devam ettirmek için her kademede görev yapan devlet  görevlilerimizi, küresel bir tehdit olan korona  virüsle mücadele eden özverili sağlık çalışanlarımızı, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve partımizın kurucu genel  Başkanı başbuğumuz Alpaslan Türkeş beyi ebediyete irtihalinin 24. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Başbuğum rahat uyu tohumunu ektiğin ülkücü irade bugünde,yarında ve sonsuza kadar emanetine halel getirtmeyecek  azim ve kararlıktadır.

Aziz  ruhun şad, mekanın cennet olsun...."

Dosya | Alparslan Türkeş'in Milliyetçi-Toplumcu Fikirleri Ve Türk Siyasal  Yaşamına Etkileri (1965-1971)

Etiketler: MHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.