Bugün: 31.10.2020

ÇELİK:6.ANA JET ÜSSÜ KAVŞAĞI EKİM’E YETİŞTİRİLECEK..!

ÇELİK:6.ANA JET ÜSSÜ KAVŞAĞI EKİM’E YETİŞTİRİLECEK..!
Balıkesir AK Parti milletvekili Adil Çelik,yeni yasama yılı öncesinde Balıkesir ve ilçelerinde yapımı devam eden yol çalışmalarının durumunu yerinde inceledi.Yol yapım çalışmaları devam eden Fönen-Manyas yolunun 2021 yılı içinde tamamlanacağını belirtti.Bandırma-Susurluk karayolu 2020 yılı sonuna kadan tamamlanırken,ayrıca Bandırma geçişi 6.Ana Jet Üssü Kavşağı Ekim ortasında açılacak.04.10.2020 14:23

Yeni Yasama Yılı öncesindeki son tatil günlerinde Balıkesir’i karış karış gezen Çelik, bu haftaki programında Karayolları 14.Bölge Müdürü Ömer Güzel ileSındırgı, Bigadiç, Savaştepe, İvrindi, Balya, Gönen ve Manyas İlçelerinde yapılan yol çalışmalarını yerinde gördü. AK Parti Belediye ve İlçe Başkanlarının da eşlik ettiği programlarda, 2020 yılı için hedeflenen yol yapımının gerçekleşme durumu ve 2021 yılı için yapılacak işler ele alındı.

17 AYRI NOKTADA YOL ÇALIŞMASI

Çelik yaptığı açıklamada: “İlimizde, bugün itibari ile Karayolları 17 ayrı noktada hummalı bir şekilde çalışmaktadır. Bu çalışmaların proje tutarı ise 1 milyar 384 milyon TL olup, şimdiye kadar yapılan harcama 588 milyon TL'dir” dedi.

İLİMİZE 2020 YILINDA 160 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI

Sözlerine devam eden Çelik: “İlimizde, Karayolu çalışmaları için 2020 yılında 30 milyon TL başlangıç ödeneğine 130 milyon TL ek ödenekle birlikte toplam bugün itibari ile 160 milyon TL harcama yapılmıştır” dedi.

Açıklamalarına devam eden Çelik:

· Balıkesir Dursunbey Devlet Yolunda Naipli mevkiinde 1,8 km BY

· Dursunbey Harmancık Devlet Yolunda 3,1 km BY

· Balıkesir Bigadiç Devlet Yolunda Çağış Balıkesir Arasında 4,6 km BSK Onarım

· Balıkesir Savaştepe İl Yolunda 4 km TY

· Balya İvrindi Devlet Yolunda 0,8 km TY olarak gerçekleşme sağlanmıştır.

Yol yapım çalışmaları devam eden kesimlerin tamamlanmasıyla beraber;

· Balıkesir Dursunbey Devlet Yolunda Naipler Mevkiinde 5 km BY

· Dursunbey Harmancık Devlet Yolunda 6 km BY

· Balıkesir Bigadiç Devlet Yolu Çağış Balıkesir Arasında 10 km BSK Onarım

· İvrindi Korucu İl Yolunda İvrindi Çevre Yolunda 4,3 km BY

· Savaştepe Balıkesir İl Yolunda Karacalar Çamurlu Arası 7 km TY

· Gönen Manyas İl Yolu Bayramiç Kalfaköy Arası 4 km TY

· Bandırma Susurluk Yolunda 0,7 km TY olarak tamamlanmış olacaktır.

2020 yılı sonunda 15,3 km BY, 12,5 km TY, 10 km BSK Onarım gerçekleşme sağlanmış olacaktır. Ayrıca Bandırma geçişi 6.Ana Jet Üssü Kavşağı Ekim ortasında açılacaktır. Bandırma girişi farklı seviyeli kavşakta köprülerin çalışmaları da hızla devam etmektedir.”dedi.

Sözlerine devam eden Çelik: “Şu anda Balıkesir-Savaştepe yolunun tamamlanması için ikmal ihalesi hazırlıkları yapılmaktadır. İnşallah 2021 yılı içinde;

 

-Balıkesir-Savaştepe yolunu tamamlamayı,

-Manyas-Gönen yolunu tamamlamayı,

-Bandırma 6.Ana Jet Üssü Kavşağını tamamlamayı,

-Balıkesir-Kepsut yolunun duble yol ve BSK olarak yapımına başlanmasını,

-Balıkesir-Edremit yolu üzerindeki Naipli-Kalaycılar-Dereköy kavşağının ihalesinin yapılmasını ve yapımına başlanmasını hedeflemekteyiz” dedi.

TAMAMLANAN İŞLERİN YERİNİ BAŞKA YOL YAPIMLARININ ALMASI İÇİN DE ÇALIŞIYORUZ

Çelik: “Tamamlanan işlerin yerini başka yol yapımlarının alması için de ayrıca çalışıyoruz. Mevcut devam eden projelerinyanı sıra, Balıkesir-Dursunbey, İvrindi-Bergama vb. yollarımızdaki çalışmalar tüm hızı ile devam edecek ve en geç 2022 yılında tamamlanması için gerekli ödeneklerin tahsisi sağlanacaktır” dedi.

İLİMİZ ÖNEMLİ BİR KAVŞAK NOKTASI HALİNE GELMİŞTİR

Çelik: “İstanbul-İzmir Otoyolu ve İnşallah 2023 yılında hizmete açmayı planladığımız Çanakkale 1915 Köprüsü ile Balıkesir’imiz önemli bir kavşak noktası haline gelmiştir. AK Parti Balıkesir Milletvekilleri olarak ilimizin tüm ihtiyaçlarını biliyoruz, hedeflenen yatırımı çoktan aştık, ancak ilimiz için yeni hedefler koyup, yolumuza devam ediyoruz bu memleketin insanları her şeyin en iyisini hak ediyor” dedi.


Etiketler: AK PARTİ -ADİL ÇELİK

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.