Bugün: 09.07.2020

CHP’Lİ SEÇMENDE HAYAL KIRIKLIĞI

CHP’Lİ SEÇMENDE  HAYAL KIRIKLIĞI
Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK parti’nin suya zam teklifine CHP’li meclis üyeleri ‘evet’oyu verirken, Gönen’de CHP listesinden seçilmiş İyi Partili meclis üyesi Mehmet Ersoy Fidan ve İyi Parti’liler zam önerisini eleştirerek, ya oylamaya katılmadı ya da çekimser oy kullandılar26.07.2019 13:16

CHP’nin su zammı konusundaki karar ve tavrı Bandırma’da 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’ye ve Millet İttifakı’na oy vermiş seçmen nezdinde hayal kırıklığına neden olur ve şiddetle eleştirilirken, CHP’li büyükşehir belediye meclis üyeleri partilerinde ve kamuoyunda büyük sıkıntı yaşıyor.


Balıkesir Büyükşehir Belediye başkanı Yücel Yılmaz ve büyükşehir meclisinde toplu ulaşım ve su zamları konularında AK Parti’yi her fırsatta  eleştiren CHP ve büyükşehir belediye meclis üyeleri su zammının görüşüldüğü büyükşehir meclisinde  zam teklifine oy verirken, İyi Parti’yi büyükşehir belediye meclis üyeleri zam teklifine karşı çıkarak, kimileri oylamada çekimser oy kullanırken, kimi isimler de oylamaya katılmadı.


CHP ZAM KARARINI DESTEKLEDİ, İYİ PARTİ’LİLER KARŞI ÇIKTI


Gönen’de de 31 Mart yerel seçimlerini Millet İttifakı olarak CHP’li belediye başkan adayı İbrahim Palaz’ı destekleyen ve büyükşehir belediye meclis üyeliği kazanmış CHP’den Özgür Dönmez ve İbrahim Altaş, CHP’nin grup kararına uyarak zamlar lehine oy kullanırken, CHP listesinden büyükşehir belediye meclis üyeliğini kazanmış İyi Parti’li Mehmet Ersoy Fırat, büyükşehir belediye meclisinde oylamaya katılmayarak, zam karına tepki gösterdi.

CHP VE BAŞKAN TOSUN,ZOR DURUMDA


Bandırma belediye başkanı Tolga tosun  Tosun 'un su  zammı açıklaması ile ilgili görsel sonucuBandırma’da CHP’li belediye başkanı Av.Tolga Tosun, büyükşehir belediye meclisinde su zammına  büyükşehir belediye meclisinde verdikleri destek nedeniyle partilerine ve meclis üyelerine gösterdikleri tepkinin haklı olduğunu belirtirken,BASKİ’nin mali açıdan hizmet veremez durumda olduğunu, zam kararı alınmaz ise Burhaniye’de suların iki gün kesilmek zorunda kalındığını aynı durumun Bandırma için de söz konusu olabileceğini, büyükşehirde ilçelerle ortak su tarifesine geçilmesi kararı nedeniyle parti olarak grup kararı  alınarak, su zammına  oylamada ‘evet’oyu kullanarak destek verdiklerini söyledi.

Başkan Av.Tosun, bu karardan sonra BASKİ yine belediye meclisinde zam teklifinde bulunursa bu teklife karşı çıkacaklarını ve zammı onaylamayacaklarını belirtti.


PANÇ DA GRUP KARARI DEDİ


balıkesir büyükşehir belediye meclisi ve selim panç ile ilgili görsel sonucu

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Bandırma’dan CHP’li üyesi  Dr. Selim Panç ise  konu ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Aynı gün Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz tüm ilçe belediye başkanlarıyla toplantı yapıyor ve Baski nin iflas etmekte olduğunu su fiyatların da ayarlama yapmak zorunda kaldıklarını anlatıyor ki, bizlere ödeme yapabilme sözü  de veriyor ( Bandırma Belediyesinin 10 milyon kadar alacağı var)... Bu toplantı sonrası bütün Belediye Başkanlarıyla grup toplantısı yapıldı... Başkanların hepsi bunu yapmak zorunda olduklarını meclis üyelerine anlattılar karşı görüş belirtmemize rağmen grup kararı alındı ve tüm Başkanlar, meclis üyelerinin kararıyla oy birliği ile suya zam kararı geçti.... Bu yasayla merkez ilçelerden fazla ödüyorduk bu büyük haksızlıktı Bandırma’nın su fiyatı eşitlenmiş oldu...”dedi.


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.