Bugün: 23.09.2020

CHP'DE YANKOL'DAN ORTAK DEKLARASYON

CHP'DE YANKOL'DAN ORTAK DEKLARASYON
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkan Aday adayları Gültekin Mutlu, Gökhan Yankol ve Niyazi Yeloğlu ilçe örgütünde ortak deklarasyon yayınladı. Deklarasyon Avukat Volkan Gözükara tarafından okundu.29.10.2019 14:57

Deklarasyonda “Bu ekip hayata soldan bakmış, eşitlik özgürlük, adalet, dayanışma, barış, çevre, emeğin değerinin verilmesi, değerlerinin içselleştirilmesi ve hayatın her alanını savunmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Örgütünde ilkesel davranmış ve emek harcamıştır. Sol, Sosyal Demokrat, emekten yana, demokrasiden yana, parti içi demokrasiden yana, ön seçimden yana, tabanın üyenin söz ve karar sahibi olmasından yana tavır koyan bir ekip olarak tanımlamaktadır. Ancak son iki seçimdir genel merkezimizin gerek milletvekilliği, gerek belediye başkanlıklarının belirlenmesinde önseçimden vazgeçerek üyeye değer vermeyen bir yöntem kullanmıştır. Bu yöntemde kendi koyduğu kriterlere de uymamıştır. Bu gidiş parti içi demokrasiden uzaklaşıldığı anlamına gelmektedir” denildi.

-Herkes kendi listesini hazırlayacak
Yöntemlerin demokratik görülmediğinin altının çizildiği deklarasyonda “Mevcut yönetimlere alternatif çıkarmak adına, delege seçimlerinde yukarıda saydığımız ilkeler çerçevesinde kendi listesini hazırlayarak katılacaktır. Bu ekip Belediye başkanı ile kavga etmeyecek bilakis ona destek olacaktır, yanlışa yanlış-doğruya doğru diyebilecektir. Parti tüzük, program ve yönetmelikler çerçevesinde çalışarak, Bandırma halkına da bu çerçevede hizmet edecektir. Ekibimiz içerisinde birden fazla aday adayı arkadaşımız bulunmaktadır. Bütün arkadaşlarımız bizim için aynı değerdedir. Tam bir anlayış birliği içerisinde, adayımızı delege seçimleri yapıldıktan sonra demokratik yöntemler ile belirleyeceğiz. Daha önce iki ilçe kongresinde de adayımızı delege seçimleri sonrasında birlikte belirlemiştik. Bu birliktelik hiç kimseye karşı değildir. Yukarıda saydığımız ilkeler çerçevesinde, hiç kimseyi ayrıştırmadan çalışarak partimizi genel seçimler hazırlayacak, iktidar olması için çaba sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu ekip kendi delege listelerini hazırlayacak, delege seçimleri sonrasında adayını demokratik yöntemlerle gerek ön seçim, gerek temayül yoklaması ile belirleyip, ilçe kongresine iddialı bir şekilde katılacaktır” ifade edildi.


Etiketler: CHP -GÖKHAN YANKOL

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.