Bugün: 23.09.2020

CHP'DEKİ KAOS ADLİYEYE Mİ TAŞINACAK?

CHP'DEKİ KAOS ADLİYEYE Mİ TAŞINACAK?
Bandırma CHP İlçe Başkanı ve ilçe kongresinde ilçe başkanlığına yeniden aday olan Bahar, aleyhindeki iddiaların ve adaylıktan çekilmesi yönündeki girişimlerin şahsını hedef alan algı operasyonunun bir parçası olduğunu belirterek, adaylıktan çekilmeyeceğini belirtti.19.01.2020 14:59

Bandırma CHP İlçe Başkanı Bahar, “Ben ve arkadaşlarım da söz konusu iddiaları önce basından öğrendim. Bu iddialar gerçeği yansıtmadığı gibi CHP yasa ve kural dışı işleyen, keyfi olarak işletilen bir siyasi parti değildir. Öncelikle parti tüzüğümüze göre, ilçe kongremizde ilçe başkan adaylığımı önleyecek bir hüküm yok. Sosyal paylaşım denilen cumhurbaşkanlığı seçiminde Ekmeleddin İhsanoğlu’nun partimizden aday gösterilmesi konusunda yaptığım paylaşımlar konu ediliyor. Bir de yine sosyal medya üzerinden Muhammet B. İsimli TBMM danışmanı olarak bildiğim bir kişinin paylaşımlarındaki bir ayeti ben de paylaşmışım. Bu kişinin  1,5 yıl sonra KHK kapsamında FETÖ’cü olduğu iddiasıyla  ilişiği kesilmiş. CHP, demokratik bir siyasal partidir ve parti içi demokrasi konusunda da örnek gösterilecek demokratik işleyişe sahiptir. O nedenle, kongremize günler, saatler kala ben birilerinin algı operasyonu yaparak, kongre sürecimizi gölgelemeye çalıştığına inanıyorum. İlçe örgütümüz 31 Mart yerel seçimlerinde yaşadığımız gibi, delege seçimlerini de başarıyla ve ciddi bir katılımla gerçekleştirerek ilçe kongresini büyük bir katılımla ve coşku içerisinde bir düğün havasında gerçekleştirecekti. Yine  İlçe başkanlığına adayım ve delegelerimiz sandıkta yine en güzel kararı vererek, partimizin daha da gelişip, güçlenmesine hizmet edecek bir yönetimi iş başına getirecektir. Bu tür spekülatif haberlerle, algı operasyonlarıyla  partimizde hiç kimsenin bir yarar sağlayabilmesi mümkün değil. Üyelerimiz ve delegelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde belirtilen tarihte ilçe kongremizi başarıyla gerçekleştireceğiz.” dedi.

Bahar,2013 yılında DSP üyeliğinden ayrılarak CHP parti üyesi olduğunu ve bugüne kadar ilçe parti örgütünde yönetimlerde bir çok sorumluluğu üslenerek, ilçe başkanlığı yaptığını ve 31 Mart yerel seçimlerinde de yönetimi ve partilileri ile birlikte yerel de iktidar olabilmek için başarılı bir seçim çalışması yürüttüklerine dikkat çekerek, “ 18’in de gerçekleşecek ilçe kongremiz öncesi partimizin seçim takvimine uyarak, başarılı biçimde  delegelerimizi seçtik. Yıllardır ilçe örgütümüz üzerinde  yaşanan Mehmet  Tüm ve Dursun Mirza’nın hakimiyetini partililerimizle birlikte kırdık. İlçe kongremize hazırlanırken  sanki birileri ‘ senin görevin buraya kadar’ diyerek yıllar önceki sosyal medya üzerinden yapmış olduğum paylaşımları ortaya çıkarıp, ‘sen aday olamazsın’, diyor. Bunu hem şahsen benim hem de partililerimin kabul edebilmesi mümkün değil.25 Ocak’ta gerçekleşecek ilçe kongremizde yine ilçe başkanlığına adayım. Pazartesi günü de  hakkımdaki itibarıma yönelik karalamalar ve hakaretler nedeniyle Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. Savcılığımız şahsıma yönelik bu karalama ve hakaretleri incelediğinde bu olayların nereden ve nasıl kaynaklandığını, amacın ne olduğunu ortaya çıkartacaktır. Bu bir algı operasyonu.İlçe kongresinde karşıma başkan adayı olarak kim ya da kimler çıkartılacaksa o zaman yaşananlar daha iyi anlaşılacaktır diye düşünüyorum.” dedi.


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.