Bugün: 05.08.2020

DOĞANPINAR’IN DOĞALGAZ TALEBİ

DOĞANPINAR’IN DOĞALGAZ TALEBİ
Yaklaşık 120 Hane ve 400 kişilik nüfusuyla Bandırma’nın merkez köylerinden(mahallelerinden) biri olan Doğanpınar halkı köyün(mahallenin) ortasından geçen doğalgaz hattından faydalanmak maksadıyla Köy Muhtarı Ahmet KARAGÖZ sözcülüğünde 30 Kasım Cumartesi Günü Saat 13.30’da köy meydanında basın açıklamasında bulundu. 30.11.2019 16:23Yaklaşık 120 Hane ve 400 kişilik nüfusuyla Bandırma’nın merkez köylerinden(mahallelerinden) biri olan Doğanpınar halkı köyün(mahallenin) ortasından geçen doğalgaz hattından faydalanmak maksadıyla Köy Muhtarı Ahmet KARAGÖZ sözcülüğünde 30 Kasım Cumartesi Günü Saat 13.30’da köy meydanında basın açıklamasında bulundu. 

Bandırma’ya bağlı merkez köylerden olan Doğanpınar Köyü (Mahallesi) halkı,köylerinin ortasından geçen doğalgaz hattı nedeniyle mağdur olduklarını ve kendilerinin de bu mağduriyetlerinin giderilmesi için geçen bu doğalgaz boru hattından faydalanmaları gerektiği yönünde ki basın açıklamasını 30 Kasım Cumartesi günü saat 13.30’da köy meydanında mahalle muhtarı Ahmet KARAGÖZ , CHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin KOÇYİĞİT ve MHP Belediye Meclis Üyesi Erol ÇAKIR öncülüğünde yaptılar.


“MAHALLEMİZİN ÇEKTİĞİ CEFAYI HEP BİRLİKTE HİZMETE ÇEVİRELİM” 

Basın açıklamasına köy meydanında başlayan mahalle muhtarı KARAGÖZ, mahallelinin bu 7-8 aylık süren kazı çalışmaları esnasında bir sürü dertlere katlandığını ve bu medeniyetten, nimetten faydalanmaları konusunda hakları olduklarını söyledi. Konuşmasına devam eden KARAGÖZ, gerek doğalgaz dağıtım şirketine gerekse bu işi üstlenen müteahhit firmalara ellerinden gelen desteği sağladıklarını da belirtti. Daha sonra bütün yetkililere seslenen mahalle muhtarı Ahmet KARAGÖZ; “Biliyorum mahallemiz belki küçük ama mahallemiz bu nimetten faydalansın, buradan tüm yetkili kurum ve kuruluşlara sesleniyorum ve onlardan bize kulak vermesini istiyorum.Gelin mahallemizin çektiği cefayı hep birlikte hizmete dönüştürelim.” Diyerek konuşmasını bitirdi.

ÇAKIR “ DOĞALGAZ BU HALKIMIZIN EN DOĞAL HAKKI”

Mahalle muhtarının hemen ardından basın mensupları aracılığıyla yetkililere seslenen MHP Belediye Meclis Üyesi Erol ÇAKIR’da “Doğanpınar halkımıza bu iş için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Doğanpınar köyü Bandırmamızın merkez bir köyün bu nimetlerden faydalanması gerekir. Toz toprak herkes mağdur olmuş ama mağdurluklar her ne kadar giderilecek olsa da doğalgaz bu halkımızın en doğal hakkıdır. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Dedi.

“BUNUN SİYASETİ YOK”

Bu işin siyasetle bir ilgisi olmadığı vurgusunu yapan CHP Belediye Meclis Üyesi Hüseyin KOÇYİĞİT yaptığı konuşmasında;

“Bende bu köylü sayılırım. Tabi ki medeniyet doğalgazdır sudur bunlarla da ölçülür tabi ki sanayi kuruluşlarına da gitmek zorunda ama burada köyün ortasından geçip de köyü harap halde bırakması sonucu bu köyün doğalgazı kullanması köylünün doğal bir hakkı. Bunun siyaseti yok biz burada siyaset için değiliz. Talep için buradayız.Yetkililer bizleri duysunlar köy halkını duysunlar.Bizim başka bir ricamız yok Hepinize teşekkür ediyoruz.” Söylemlerinde bulundu.

Evren ÇOLAK Muratcan DEVRİM

Etiketler: bandırma - doğanpınar -doğalgaz

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.