Bugün: 22.02.2020

F-16’LARIMIZ DA PİLOTLARIMIZ DA DEVREDE

F-16’LARIMIZ DA PİLOTLARIMIZ DA DEVREDE
Türkiye’nin Kuzey Suriye’de başlatması an meselesi olan ‘Barış Pınarı’ askeri harekatına Balıkesir 9. Ana Jet Üssü ile Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nün savaş uçağı takviyesi yaptığı öğrenildi. Her iki üsteki F-16 pilotlarının da Balıkesir ve Bandırma’daki üslerinden harekata destek verdikleri ve üsler de izinlerin kaldırılarak, her an harekete geçmek için alarm düzenine geçildiği belirtiliyor.10.10.2019 13:33

Türkiye’nin Suriye kuzeyindeki terör örgütlerini bertaraf etmek için hazırlığını yaptığı ve ‘Barış Pınarı Operasyonu’ adını verdiği Fırat’ın Doğusu operasyonu için Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığına savaş uçağı takviyesi yapılmaya başlandı. Savaş uçakları Diyarbakır’daki filolara katılırken, üs komutanlığında izinlerin kaldırıldığı ve her an harekete geçme alarmı verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkemizi tehdit eden Suriye kuzeyindeki terör örgütlerine yönelik operasyon sinyali vermesinin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ortadoğu’ya en yakın hava üssü olan Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında hareketli anlar yaşanmaya başladı. Hava üssünde turuncu alarm verilirken, ikinci bir emre kadar izinlerin kaldırıldığı bildirildi. Pilotların her an harekete geçecek şekilde hazır olduğu hava üssüne Balıkesir ve Amasya Merzifon’dan 10 adet takviye savaş uçağı gönderildi. Güvenlik kaynakları Türkiye’nin değişik bölgelerinde bulunan hava üslerinden Diyarbakır’a savaş uçağı takviyesinin devam edeceğini dile getirdi.

Diyarbakır 8’inci Ana jet Üs Komutanlığında izinlerin kaldırılmasıyla birlikte personelin her an operasyona hazır şekilde beklediği ve operasyona katıldıkları  öğrenildi.


Etiketler: BARIŞ PINARI OPERASYONU

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.