Bugün: 05.08.2020

GAZİLERİMİZ DERTLİ

GAZİLERİMİZ DERTLİ
Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Bandırma temsilcisi Ecevit Karakoyun, geçtiğimiz günler içinde kutladığımız Gaziler Günü nedeniyle yaşadıkları sorunları ve taleplerini gazetemize dile getirdi.08.10.2019 12:37

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Harp Malülleri Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Bandırma temsilcisi  Ecevit Karakoyun’u ziyaret ettik.


Gaziler Günü nedeniyle tüm yurtta törenler düzenlendi. Ancak terörle mücadele kahramanı ve bağımsızlığımızın teminatı gazilerimizin sorunları önümüzde duruyor. Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Bandırma Temsilcisi Ecevit Karakoyun, gazilerin sorunlarını ve bu sorunlara çözüm önerilerini gazetemize anlattı.


Ecevit Karakoyun, günümüzde birçok zorluklar yaşadıklarını belirtti: “Gazilerin birçok sorunu var.Özlük haklarından tutun saygı konusuna kadar. şehit aileleri ve gaziler gün geliyor otobüslerden indiriliyor, gün geliyor sokak ortasında darp ediliyor. Gün geçtikçe gazi ve şehit gibi kutsal değerler yıpratılıyor. Gaziler günü başta olmak üzere bir çok resmi bayramlarda bile gençlerin ilgisizliği gözle görülür biçimde ortada duruyor.  Gençler törenlere karşı ilgisiz. Daha faklı bir yol izlenmeli”. Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Temsilcisi Ecevit Karakoyun, gazilik unvanının Türk kahramanlığının, vatanseverliğinin ve fedakarlığının yaşayan destanı olduğunu belirterek; “Gazilik Türk vatan severliğinin, Türk kahramanlığının Türk fedakarlığının yaşayan destanı, gazi ise bu destanı yazan kahraman adıdır”dedi.

Şırnak Jandarma Tugayında görevli iken 1997 yılında teröristlerin yapmış olduğu hain saldırı sırasında yaralanan Ecevit Karakoyun evli ve iki çocuk babası. Bandırma temsilciliğinde 1 yıldır aktif olarak çalıştığını belirten Karakoyun Ankara ve Balıkesir şubelerinde gazi ve şehitler için her türlü çalışma içinde bulundu.


Bandırma’nın gazilere, gazi ailelerine ve şehit ailelerine sahip çıkan ilçelerin başında geldiğini belirten Karakoyun, “Her ne kadar bazı olumsuz münferit olaylar yaşansa da ülke insanımız değerlerine bağlı. Şehitlerine ve gazilerine sahip çıkan bir ülkenin evlatlarıyız. Bizleri yalnız bırakmayan, ziyaretimize gelen insanlarımızın olması bizi mutlu ediyor”,dedi.

Karakoyun,”Bandırma temsilciliği bulunduğu yer olarak sıkıntılarımız var. Giriş çıkışın kolay yapıldığı bir mekan isteğimiz var. Bunu yetkililerimize ilettik. Bulunduğumuz yerde merdiven olması gazilerimizin gelip gitmelerinde sıkıntı yaratmakta. Çanakkale’de çok güzel bir mekan tesis edildi. Kendi yerimiz olmasını istiyoruz. Bandırma geçiş merkezi. İstanbul ,İzmir ,Balıkesir ve Bursa arasında. Bir çok gazi gelip geçmekte. Konaklama tesisi yapılması gerekiyor. Öğretmenler evi gibi gazi evleri olmasını istiyor ve çaba sarf ediyoruz. Gazi ve şehit çocukları için burs konusunda ilgili mercilerle iletişime geçtik. Her yıl kurum ve işyerlerine başvuru yerine bu kurum ve işyerleri bir kontejan ayırarak gazi ve şehit çocuklarının burs konusu kolayca halledilmesi için çaba sarf ediyoruz. Şehit ve gazilerin adlarının park ve sokaklara verilmesi bu güzüde insanların yaşatılması güzel bir uygulama. Şehit adlarının parklara verilirken şehit hakkında açıklayıcı bir bilgi yazılmasını istiyoruz. Türkiye Ampute Milli FutbolTakımının başarısı ile gurur duyuyoruz.Bu tür spor etkinliklerinin yapılması için gerekli altyapının sağlanması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

 

Bugün; Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlığını, kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğünü korumak için, üstün bir cesaret ve fedakarlıkla canları pahasına mücadele eden kahraman gazilerimizin gurur günüdür, ifadelerini kullanan Ecevit Karakoyun , “Bu vesileyle milli, manevi ve mesleki değerleri uğruna şehit olmayı arzulayıp, gazilik onuruna erişen kahraman gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Bu müstesna tarih, aynı zamanda, Mustafa Kemal Atatürk’e, 19 Eylül 1921 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, Gazi’lik unvanı ve; Mareşal; rütbesi verilişinin’inci yıl dönümüdür, ifadelerini aktardı.

 

SonKurşun gaztesi olarak; 82 milyon vatandaşımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden cesaret ve fedakarlık gösteren şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Gazilerimize,şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.


Etiketler: ECEVİT KARAKOYUN

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.