Bugün: 05.08.2020

GÜNİÇ: EMEKLİ CAN ÇEKİŞİYOR..!

GÜNİÇ: EMEKLİ CAN ÇEKİŞİYOR..!
Bandırma Emekliler Derneği Şube Başkanı Güniç, siyasal iktidarın milyonlarca emeklinin içinde bulunduğu içler acısı durumu dikkate alarak, yeni yıl öncesi emekli maaş zammının seyyanen belirlenmesini talep ettiklerini vurguladı.08.12.2019 13:41

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mithat Güniç,2020 yılbaşısı öncesi emekli maaşlarına zam konusunda yaptığı açıklamada,” Ülkemizde toplum kesimleri içerisinde en mağdur kesimlerin başında işçi emeklileri geliyor. Siyasal iktidarın yeni yıl öncesinde emeklilere yönelik maaşlarını  iyileştirme ve sosyal yaşamlarını kolaylaştırma açısından somut kararlar almasını ve adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.

 

Bandırma’da 10 bin 450 üyeye sahip olduklarını ve ülke çapında 116 şubelerinin bulunduğunu belirten Güniç, “Ülkemizde 10 milyona yakın emekli var ve toplumun en örgütsüz,sesi hemen hiç çıkmayan kesimlerinin başında emekliler geliyor.Emeklilerimizin içinde yaşadıkları yaşam koşulları elli. Aldıkları maaş belli. Yaşamlarının en verimli çağında çalışıp,üreterek emekliliğe hak kazanmış milyonlar açlık sınırında yaşam savaşı veriyor.Özellikle dul ve yetimlerimiz hala 1000 TL.den aşağısında maaş alabiliyor. 600-700 TL.maaş alan dul ve yetimlerimiz var.Milyonlarca emeklimiz de 1000 ile 1500 ile 1500 ile 2000 TL arasında emekli maaşı ile geçinmek zorunda.Bu kısır döngü bitirilmek ve emeklilerimize asgari yaşam koşullarını sağlamak zorundayız.Milyonlarca emekli, bir yük olarak görülmemeli.O nedenle, biz emekli zamlarının TEFE ve TÜFE’ye göre belirlenmesi yerine seyyanen maaş zamlarının belirlenmesini, bu konuda gerçekçi olunarak, emeklinin enflasyona,hayat pahalılığına yenilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.”dedi.


Etiketler: EMEKLİLER DERNEĞİ -MİTHAT GÜNİÇ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.