Bugün: 11.08.2020

HEP BİRLİKTE..!

HEP BİRLİKTE..!
Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ve Millet İttifakı’nın Güney Marmara’da Marmara ilçesi dışında tüm ilçelerde sağladığı siyasi başarının bölge ve yerel yönetimler açısından önemine işaret ederek, bu başarıyı karşılıklı kardeşlik ve dayanışma anlayışıyla hizmetlere ve büyükşehir belediye meclisine de taşıdıklarını söyledi. Başkan Av.Tosun ve Gönen Belediye Başkanı Palaz, Cumhuriyet Başsavcısı Yeniçeri’yi birlikte ziyaret edip, yeni adlı yıl da çalışmalarında başarılar diledi.04.09.2019 16:26

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, gazetemize yaptığı açıklamada, Güney Marmara’da Bandırma’nın başta ekonomik olmak üzere yaşamın her alanında sağladığı gelişme ve stratejik konumu ile  kilit  konumda bulunduğuna dikkat çekerek, “31 Mart yerel seçim lerine göre Güney Marmara’da başta Bandırma olmak üzere, CHP’nin ve Millet İttifakı’nın Marmara Adası dışında tüm ilçelerde yerel yönetim seçimlerini kazanmış olması çok önemli bir siyasi ve sosyal başarı olarak kabul edilmeli”dedi.


BÜYÜKŞEHİR SORUNLU , SIKINTILI..

Başkan Av. Tosun, Erdek, Manyas, Susurluk,  Gönen ile Bandırma’da 31 Mart yerel seçimlerini kazanmış  belediye yönetimleri ile  karşılıklı anlayış ve büyük bir uyum içerisinde birlikte çalıştıklarını belirterek, “Balıkesir, Türkiye’nin coğrafi açıdan en büyük vilayetlerinden  ve büyükşehir yapılması ile birlikte 2014 yılından başlayarak, büyükşehir ve ilçelerinde, kırsal mahallelerimiz desek de köylerimizde yaşanan sorun ve sıkıntılar belli. Bizim dile getirdiğimiz sorun ve sıkıntıları AK Partili belediye başkanları ve büyükşehir belediye başkanı da biliyor, görüyor, yaşıyor. Ben, belediye başkanı olarak seçildiğim ilk günden bugüne hizmet ve yatırımlar için mazeretlerin ardına sığınmadım. Öngördüğümüz, vaat ettiğimiz ne var ise yerel yönetim olarak acilliyetine ve önem sırasına, kaynaklarımızın oranına göre planlı, programlı şekilde adım adım gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Büyükşehir yetemiyor, yetişemiyor. Biz de Güney Marmara’da  belediye başkan arkadaşlarımızla uyum içerisinde, hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayabilmek için elimizden gelen hemen her şeyi yapıyoruz.” dedi.


BÖLGENİN AĞBİSİ KONUMUNDAYIZ

Bandırma Belediyesinin de imkanları ve yasalar çerçevesinde Güney Marmara’da ilçe belediyelerine başta makine olmak üzere teknik personel ve malzeme, asfalt yardımlarında bulunduğuna dikkat çeken Başkan Av. Tosun, “Bandırma bir anlamda Güney Marmara’nın ağbisi konumunda. Bandırma mevcut kurumları ve insanlarıyla , mevcut gelişkinliği ve sahip olduğu imkanlarla ile artık küçük düşünme dönemini kapatmalı, hemen her konuda büyük düşünmeli. Öyle ki, Bandırma, bölgedeki konumu ve gelişkinliği ile artık Erdek, Manyas, Gönen olmuş durumda. Bir ilçeyi diğer ilçemizden ayrı düşünmek bile olanaksız. Diğer ilçelerimizle kardeşliğimizi her alanda geliştirip, güçlendirmeliyiz. Büyükşehir belediye meclisinde de belediye başkanları olarak bu birlikteliğimizi ve kardeşliğimizi en güzel şekilde sergiliyoruz.”dedi.


BAŞKAN PALAZ’LA BİRLİKTE ZİYARET

Başkan Av.Tosun, Gönen Belediye başkanı İbrahim Palaz ile  Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri’yi de makamında ziyaret ederek, yeni Adli Yıl’da çalışmalarında başarılar dileyerek, “ Göreve seçildiğimiz ilk günden bugüne hemen her konuda ve her zaman Gönen Belediye Başkanımız Palaz ile bölgemizdeki diğer ilçe belediye başkanları ile bir araya gelerek çeşitli konularda iştişarelerde bulunup, bir çok konuda birlikte hareket ediyoruz. Önümüzdeki günlerde karşılıklı saygıya ve diyaloğa dayanan bu kardeşliği kendi aramızda  daha da geliştirip, güçlendireceğimize inanıyorum.  Güney Marmara’da ulaşım ve haberleşme  olanaklarımızın da gelişmesiyle bölgemizdeki ilçelerin entegrasyonu gelişti, zaman kavramını bir anlamda yitirdi. Örneğin, Bandırma OSB, Gönen ilçemizin sınırları içerisinde ve Gönen’i Bandırma’nın dışında, Bandırma’yı da Gönen’den bağımsız düşünebilmemiz mümkün değil. Bandırma, yaşamın her alan da gelişip güçlenmesi için bölgesindeki tüm olanakları iyi değerlendirmeli” dedi.


Etiketler: TOLGA TOSUN-İBRAHİM PALAZ

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.