Bugün: 23.09.2020

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE SAVCILIK BU İDDİALARI ÖNEMSEMELİ..!

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE SAVCILIK BU İDDİALARI ÖNEMSEMELİ..!
%50 mülkiyeti Bandırma Belediyesi'ne ait binanın ihale yöntemiyle satışında ihaleye fesat karıştırıldığı yönünde kamuoyuna yansıyan itham ve iddialardan sonra ihaleyi kazanan Kurşunlar AŞ'nin Bandırmaspor'a elden verdiği trilyonlar yine kamuoyunun gündemine geldi.16.09.2019 16:35

2015 yılı KASIM ayında 13 milyon TL'ye Kurşunlar A.Ş.'ye satılan, ancak kamuoyu tepkisi nedeniyle vazgeçilen otel ihalesi yeniden yapıldı. Bandırma Grand Asya Otel'in yarı hissesine sahip olan Bandırma Belediyesi, bugün yapılan ihaleyde Otel'i Kurşunlar A.Ş.'ye sattı. 
Bircan Karakoyun ve Kurşunlar Yapı A.Ş.'nin katıldığı ihalede Grand Asya Otel'in yarısı 19 milyon 276 bin TL'ye satıldı. 

Bandırma’da geçtiğimiz yıllarda yapımı tamamlanan ve halk arasında “Kipa Projesi” olarak adlandırılan projenin en önemli ayaklarından olan Grand Asya Otel’in bulunduğu binadaki Belediye payı bugün Belediye Encümeni'nde düzenlenen ihale ile satıldı. 

AÇIK ARTTIRMADAN 
KAPALI ZARFA GEÇİŞ...
haleye Kurşunlar Yapı Malzemeleri adına İsmail Murat Kurşun ve şahsı adına Bircan Karakoyun katıldı. 10 milyon 975 bin TL’lik muhammen bedelle başlayan ihalede her iki taraf karşılıklı olarak fiyatı arttırdı. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza bunun üzerine ihale kanunu kapsamında ihale süresinin fazla uzaması halinde kapalı zarf teklif usulü ile ihalenin devam edeceğine yönelik maddeyi gerekçe göstererek ihaleye kapalı zarf teklif usulü ile devam etti. 
İhaleye katılan taraflar 2 ayrı odaya alınarak son tekliflerinin zarf içerisinde ihale komisyonuna sunulması istendi. Yaklaşık 15 dakika sürenin ardından taraflar yeniden ihale salonuna alınarak zarflar içerisindeki tekliflerini Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teslim ettiler. Teklifler Başkan Mirza tarafından ihale komisyonu ve basın mensupları huzurunda açıldı. İhaleye katılan Bircan Karakoyun son teklif olarak 17 milyon 580 bin TL verirken, Kurşunlar Yapı Malzemeleri adına ihaleye katılan İsmail Murat Kurşun ise 19 milyon 276 bin TL’lik son teklifi ile ihaleyi kazanan taraf oldu.

Grand Asya Otel'deki Belediye payı geçtiğimiz ay ihaleye çıkartılmış ve 11,5 milyon TL’ye Kurşunlar Yapı Malzemeleri firması ihaleyi kazanmıştı. Söz konusu ihale basında çıkan bazı haberler ve kamuoyu baskısı nedeniyle Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza tarafından iptal edilmişti.(BALIKESİR POLİTİKA GAZETESİ-2015)


Etiketler: GRAND ASYA HOTEL - DURSUN MİRZA -ERHAN ELMASTAŞ -BANDIRMASPOR

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.