Bugün: 31.10.2020

KARAKOYUN:TÜM BANDIRMA’YA ÇAĞRIMIZDIR..!

KARAKOYUN:TÜM BANDIRMA’YA ÇAĞRIMIZDIR..!
Bandırma Harp Malülü Gaziler ,Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Başkanı Ecevit Karakoyun, yönetim kurulu ve üyeleri ile gazetemizi ziyaret etti.25.09.2020 16:51

Bandırma Harp Malülü Gaziler ,Şehit ve Dul Yetimleri  Derneği Başkanı  Ecevit Karakoyun, yönetim kurulu ve üyeleri ile gazetemizi ziyaret etti. Engin Arıcan’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Ayyıldız Tepe ve Son Kurşun Anıtı’nın durumu ve son hali üzerinde karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

Dernek Başkanı Karakoyun, şöyle dedi:

“46 yıl önce Bandırmanın Kurtuluşu için 80 kahraman şehidimiz anısına yapılan Ayyildiz Tepe’de bulunan SON KURSUN ANITI  1974 yılında imkansızlıklar nedeniyle  yarım kalmış İdari Bina, Müze, Sosyal hizmet ve tanıtım  alanı ile  Anıtsal resimler ve Otopark yapılamamıştır.. Tüm bandırmaya çağrımızdır.. Bu projede yer almak isteyen sivil toplum kuruluşları işadamları dernekler ve vakıfları güç birliğine çağırıyoruz.. Kurtuluş Anıtı tamamlanmadan bir kentte ne siyaset ne spor nede kültür faaliyeti yapılamaz..” dedi.

Arıcan ise yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“ Tarihi ve kültürel açıdan önemi büyük olan Ayyıldız Tepe ve Son Kurşun Anıtı’nın  kentimize yakışır biçimde ele alınıp, özellikle Son Kurşun Anıtı’nın mevcut projesine uygun yapımının tamamlanması  kentimiz açısından gecikmiş bir olay. Bugüne kadar  Anıtla ilgili eksikliklerin  giderilememiş ve projesinin tamamlanamamış olması da kentimiz açısından en masum ifade ile bir ayıp. Bu konu, kentimizde siyaset üstü bir anlayışla ele alınıp bu tarihsel ve kentsel ayıptan kurtulmamız gerekiyor. Kuşkusuz ,bu  alanda  derneğinizin konuyu  tüm siyasi partilere, meslek örgütleri ve sivil toplum örgütlerine taşıması, milli hassasiyeti tabana yayması çok güzel ve anlamlı bir çaba. Aynı şekilde başta yerel yönetimimiz, belediye meclis üyelerimiz, iktidar ve muhalefet milletvekillerimiz, kaymakamlığımız da ilgili bakanlığımız da bu yöndeki girişim ve çabaları önemseyerek, her türlü destek ve katkıyı sunacaktır” dedi.


Etiketler: ECEVİT KARAKOYUN

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.