Bugün: 12.12.2019

KAYACIK TOKİ'YE CUMHURİYET ORMANI

KAYACIK TOKİ'YE CUMHURİYET ORMANI
Bandırma Kayacık TOKİ’ye Cumhuriyetin 96.yıldönümünde ROTARY,Lions,ADD ile Bandırma Belediyesi olarak TOKİ Yönetimi ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tosun,” Fidan dikimine STK’ların ve vatandaşların gösterdikleri ilgi muhteşem. Kentimiz için yeşilin ve ağacın önemi büyük.Yerel yönetim olarak bu konuda atılacak her adımın içinde olacağız, katkımızı sunacağız Yeşil bir kent,hepimizin özlemi.Hiç bir mazeret kabul etmeyeceğimiz bir şey var ise o da yeşil ve ağaç konusudur”dedi.14.11.2019 14:31


Bandırma Kayacık TOKİ’ye Cumhuriyetin 96.yıldönümünde ROTARY,Lions,ADD ile  Bandırma Belediyesi olarak TOKİ Yönetimi ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tosun,” Fidan dikimine  STK’ların ve vatandaşların gösterdikleri ilgi muhteşem. Kentimiz için yeşilin ve ağacın önemi büyük.Yerel yönetim olarak bu konuda atılacak her adımın içinde olacağız, katkımızı sunacağız Yeşil bir kent,hepimizin özlemi.Hiç bir mazeret kabul etmeyeceğimiz bir şey var ise o da yeşil ve ağaç konusudur”dedi.

Bandırma Rotary  ve LİONS Kulübü, Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) ve Bandırma Belediyesi iştirakiyle  Bandırma Kayacık TOKİ Sitelerinde  Cumhuriyetin 96.yıldönümü kutlamaların etkinlikleri kapsamında ‘Cumhuriyet Ormanı’  27 Ekil Pazar günü saat 14.00’de fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kayacık TOKİ Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Sevim,”TOKİ tonutları yönetimi olarak,yeşile ve ağaçlandırmaya, çevre düzenlemesine yönelik çalışmalara özel bir önem gösteriyoruz.Cumhuriyetimizin 96.yıldönümünü kutlarken ‘Cumhuriyetimize bir fidan da siz dikin’ Etkinliği kapsamında ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri ile Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun ve yönetimine mahalleli olarak teşekkür ediyoruz.Etkinlik kapsamında  350 çam fıstığı,54 adet de ceviz ve vişne fidanı dikildi. Sahil Yenice Mahalle Muhtarımız Nuri Varlık’a da fidan desteğinden dolayı teşekkür ediyoruz”dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Av.Tolga Tosun da gazetemize yaptığı açıklamada, “Fidan dikimine  STK’ların ve vatandaşların gösterdikleri ilgi muhteşem. Kentimiz için yeşilin ve ağacın önemi büyük.Yerel yönetim olarak bu konuda atılacak her adımın içinde olacağız,katkımızı sunacağız Yeşil bir kent,hepimizin özlemi.Hiç bir mazeret kabul etmeyeceğimiz bir şey var ise, o da yeşil ve ağaç konusudur. Günümüzde ülkeler ve kentlerin gelişkinliği ve sağlıklı bir ortaya sahip olmasının göstergelerinden birisi kişi başına düşen yeşil alan oranıdır.Bandırma olarak bu konuda sorun ve sıkıntılarımız var. Hep söylediğim gibi, geleceğin Bandırmasını ve çocuklarımızı,yeni yetişecek nesilleri düşünmek ve atacağımız her adım da bunu öngörmek zorundayız.Kentimizde insanlarımızın,çocuklarımızın yaşam alanlarını arttırmak,çeşitlendirmek zorundayız.Kenti yeşillendirmek, fidan dikmek bir şey ama dikileni,dikeceğimizi korumak  bir o kadar önemli.Yerel yönetimimizin tüm birimleri ile  bunu gözeteceğini söyleyebilirim.Sağlıklı ve yaşanabilir bir kentte yaşamak hepimizin özlemi”dedi.


Etiketler: bandırma -toki

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.