Bugün: 12.12.2019

KUVANLIKLI,ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞMALIDUR

KUVANLIKLI,ÖZGÜRLÜĞÜNE  KAVUŞMALIDUR
Geçtiğimiz hafta içerisinde sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alınarak, tutuklanan POLİTİKA gazetesi çalışanı İzzet Kuvanlıklı’nın serbest bırakılarak, özgürlüğüne kavuşması gerektiğini vurgulayan DİSK’e bağlı Emekli Sen Şube Başkanı Balkış, bu tür karar ve uygulamaların adalet ve demokrasi umutlarına zarar verdiğine dikkat çekti.22.10.2019 14:32

DİSK’e bağlı Bandırma Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış, POLİTİKA gazetesi çalışanı İzzet Kuvanlıklı’nın çalıştığı gazetenin sayfasını  ‘yorumsuz’ sosyal medyadan paylaştığı için gözaltına alınarak, tutuklanması konusunda yazılı açıklama yaptı.

Balkış,açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Geçtiğimiz günlerde Bandırma’da da uzun yıllar sendikal mücadeleye ve demokrasi mücadelesine yıllarını vermiş .Disk Emekli Senin yönetiminde görev almış  ve başkanlık yapmış İzzet Kuvanıklı gözaltına alınıp tutuklanmıştır. İzzet Kuvanıklı, aynı zamanda da Politika gazetesinin muhabirliğini yapmaktadır .Politika gazetesinin bir sayfasının paylaşımını yapması  tutuklanmasına sebep olmuştur.. Son günlerde Bandırmada sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltılar artmıştır. Düşünce özgürlüğünü yok sayan ifade özgürlüğünü gözardı eden anlayış, demokrasiden hukukun üstünlüğünden  nasıl söz edebilir. Ve her defasında sosyal medyadan görüşlerini paylaşanlar ne kadar çabuk örgüt üyesi olabilmektedir.. 

Son dönemde ülkemizde şiddet içermeyen ve şiddeti bir araç olarak kullanmayan politik düşüncelerini  sosyal medyada paylaşan  insanlara karşı ANAYASADA TEMİNAT altına alınan SÖZ VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ işlemez hale getiren soruşturma ve kovuşturmalar kabul edilemez ve tersi karar ve uygulamalar,en büyük zararı Anayasal demokratik sisteme verir. TBMM ‘de Yargı reformu İle düşünce ve ifade özgürlüğüne  yönelik adımların  atıldığı bir dönemde bu tablo ve yaşananların  ADALET VE DEMOKRASİ  umutlarına ağır zarar verdiği aşikardır.

Bu ülkede ve toplumda, konumu ve makamı ne olursa olsun, hiç kimsenin bir insanımızın  politik düşünceleri davranışları, nedeniyle özgürlüğünden ve kendisini özgürce ifade etme hakkından mahrum edilmesi  kabul edilemez. Bir dönem Disk Emekli Sen yönetiminde de bulunan arkadaşımızın serbest bırakılmasını ve özgürlüğüne kavuşmasını  istiyoruz .”


Etiketler: EMEKLİ SEN -LEVENT BALKIŞ -İZZET KUVANLIKLI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.