Bugün: 18.09.2020

ÖRNEK DAYANIŞMA VE GÜÇ BİRLİĞİ

ÖRNEK DAYANIŞMA VE GÜÇ BİRLİĞİ
Balıkesir ve Güney Marmara CHP Grubu,milletvekilleri,il ve ilçe başkanları,ilçe belediye başkanları,eski milletvekilleri ve partililerle Kurultay’da biraraya gelmenin mutluluğunu yaşarken,Anıtkabir’de Ata’nın huzuruna çıktılar..27.07.2020 15:00

Büyük kurultaya Balıkesir’den il başkanı Serkan Sarı,Milletvekilleri Ahmet Akın,Ensar Aytekin,Fikret Şahin,24.Dönem milletvekili Namık Havutça,Mehmet Tüm,Güney Marmara Belediye başkanlarından Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz,Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun,Manyas Belediye B:aşkanı Tancan Barçın,Balya Belediye Başkanı Orhan Gaga,Bandırma Belediyesi eski belediye başkanı  Dursun Mirza,Bandırma CHP  ilçe başkanı Selim Panç, Gönen CHP  ilçe başkanı Ünsal Acar,diğer belediye başkanı ve İlçe başkanları katıldı.

Balıkesir ve Güney Marmara Grubu olarak  milletvekilleri, belediye başkanları, parti başkanları ve delegeler ile  Kurultay’da bir araya gelmenin ve iştişarede bulunmanın mutluluğunu yaşayan partililer,hep birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Ata’nın huzuruna da çıktılar..CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir milletvekili Ahmet Akın’ın  Parti Meclisi’ne seçilmesi partililer tarafından mutlulukla karşılandı.

CHP’de Kurultaya katılan Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz,” Yerelden genele demokrasi  ve adalet anlayışı ile eşit,adil ve hakkaniyetli bir yaşamın iktidarını kuracağımız Cumhuriyet Halk Partisi 37.olağan iktidar kurultayımız ülkemize hayırlı olsun” dedi.

MEHMET TÜM VE ESİN BALIBEK SEÇİLEMEDİ,

KILIÇDAROĞLU’NUN LİSTESİNDEN ADAY GÖSTERİLEN ALİ ER 130 OY ALABİLDİ

CHP Balıkesir delegasyonu, Parti Meclisi seçimlerinde Ahmet Akın’ı destekleme kararı almıştı. 20 delegenin katıldığı Kurultay’da, Akın anahtar listeden seçilmeyi başarırken, CHP eski Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm her zamanki gibi anahtar listeyi delmeye çalıştı. Tüm’ün 523 oy aldığı öğrenildi. Tüm,kadın kotasından dolayı PM’ne yedekten girdi..Bu arada CHP Altıeylül Belediye Başkan adayı Esin Balıbek de Parti Meclisi’ne aday olmuştu. Balıbek 57 oy alabildi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinden aday gösterilen Balıkesirli emekli general Ali Er de kaybedenler arasında yer aldı. Ali Er’e sandıktan 130 oy çıktığı öğrenildi.


Etiketler: CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.