Bugün: 05.08.2020

ÖZTAYLAN KONUŞTU

ÖZTAYLAN KONUŞTU
Geçtiğimiz günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın Başdanışmanlığına getirilen Cemal Öztaylan, kendisine yaptığımız hayırlı olsun ziyaretinde 10Buçuk Medya’da Necdet Mancılık'a süreci anlattı.11.12.2019 16:40

Daha önce başka görevlerde de adının geçtiğini belirten Cemal Öztaylan şunları söyledi, “Bundan önceki dönemde de başka görevlerde ismim geçiyordu. Bir kere şunu net olarak söylemeliyim ki benim artık siyasetten bir beklentim yok. Ama yine de Memleketime ve Balıkesir’e hizmet konusunda bir ihtiyaç olursa buna kayıtsız kalamam. Bu yüzden de bu görevi kabul ettim. Şu anda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin fotoğrafını çekiyorum. Gerçekten kötü olan konular var. Eksiklikleri ve aksaklıları belirliyoruz. Sonrasında da bunlar için çözüm yolları üreteceğiz. Aynı zamanda da Balıkesir’in her ilçesine hizmet götürmek gerekiyor. Bunun için de belediyelerle görüşüp yerinde tespitler yaparak öncelik sırasına göre bu hizmetleri gerçekleştirmek için çalışacağız. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz bu konuda çok deneyimli ve donanımlı bir insan. Sevilen ve saygılı birisi. Kendisi de aşırı çaba göstererek bu sorunları aşmaya odaklandı. Eminim ki yakın zamanda iyiye gidişin ışıkları görülecektir.” dedi.

Bandırma ile ilgili ne gibi projeleri olduğunu sorduğumuz Öztaylan şunları söyledi. “Biraz önce de belirttiğim gibi şu anda sıkıntıları ve eksiklikleri belirliyoruz. Sonrasında Balıkesir’in her yerine hangi hizmetleri nasıl götüreceğimize bakacağız. Tabi diğer ilçeler gibi Bandırma için de düşüncelerimiz var. Mesela yıkılan Çocuk Sarayı ile ilgili Bandırma Belediyesi’yle birlikte güzel bir proje yapabiliriz. Altında 3 katlı bir otopark, girişinde dükkanların ve üst katlarında da büroların bulunduğu bir bina yapılabilir. Bu aynı zamanda belediyelere de kaynak sağlar ama bunun için farklı prosedürlerin aşılması gerekiyor. Çünkü o arazide hem Sağlık Bakanlığına hem de Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmiş bölümler var. İlk önce bunların devirleri olmalı. Bu da zaman alacak bir süreç ama neden olmasın?” dedi.

Haber: Necdet Mancılık


Etiketler: ÖZTAYLAN

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.