Bugün: 23.09.2020

PANÇ İSTİFA ETTİ, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

PANÇ İSTİFA ETTİ, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bandırma İlçe Binasında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. 21 Ocak Salı günü saat 13.00’da yapılan basın toplantısıyla Selim Panç mevut görevinden istifa ederek İlçe Başkanlığı için aday olduğunu bildirdi.21.01.2020 15:42

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bandırma İlçe Binasında hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. 21 Ocak Salı günü saat 13.00’da yapılan basın toplantısıyla Selim Panç mevut görevinden istifa ederek İlçe Başkanlığı için aday olduğunu bildirdi.

 25 Ocak Cumartesi günü yapılacak olan İlçe Başkanlığı seçimleri için sayılı günler kalırken seçim yarışı yeni adayların da ortaya çıkmasıyla kızıştı. Her geçen gün artan aday sayısına bugün Selim PANÇ’da dahil oldu. 21 Ocak Salı günü CHP Bandırma İlçe Binasında yaptığı basın toplantısıyla partililere ve yerel basına adaylığını açıklayan PANÇ, mevcut görevinden istifa ettiğini de bildirdi.

 "TARİHİ BİR GÖREV ÜSTLENEREK BAŞKANLIĞA TALİBİM!”

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanı Adayı Dr.Selim PANÇ, 25 Ocakta gerçekleşecek kongre hakkında “Şölen havasında geçeceğine inanıyorum” yorumunu yaparak iktidara giden yolların yönetimlerden geçtiğini söyledi. CHP Bandırma İlçe Başkanı Adayı PANÇ, İktidara geçmenin bir yolunun da birleşmekten geçtiğini “İktidara ayrışarak bölünerek ve küçülerek gidemeyiz.Bizler birleşerek çoğalarak iktidara gideceğiz.” Şeklindeki sözleriyle açıkladı. Her fırsatta elini taşın altına koymaktan çekinmediğini belirten PANÇ, üstlendiği bütün görevleri özveri ve ciddiyetle yaptığını ve bu vazifeleri kutsal bildiğini de söyledi. Hizmet için yarıştığını söyleyen CHP Bandırma İlçe Başkanı Adayı Selim PANÇ, Cumhuriyet Halk Partisi İlkeleri hep önümüzde olmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere gösterdiği yol anayolumuz olmuştur.”. Selim PANÇ daha sonra ise Cumhuriyet Halk Partisini ise büyük bir aile olarak tanımladı ve adaylğını da “Tarihi bir görev üstlenerek Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Başkanlığına talibim” sözleriyle açıkladı. İnsanların iyi bir yaşam sürmelerini istediğini ise mesleğinden kaynaklanmış olabileceğine de değindi. CHP Bandırma İlçe Başkanı Adayı Dr.Selim PANÇ konuşmasını ise “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi , Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk!” söylemiyle sonlandırdı.

“CHP’NİN EMRİNDEYİM ŞURADA ÇAYCILIK BİLE OLSA YAPARIM”

Basın toplantısında yer alan bir gazetecinin “Partide operasyonlar yapılıyor, siz de bu operasyonların başındaki adamın adayı gibi gözüküyorsunuz, bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?” sorusuna ise CHP Bandırma İlçe Başkanı Adayı Selim PANÇ; “Katılmıyorum. Yok öyle bir şey, benim mevcut başkan hakkında tek bir olumsuz söylemim yoktur.” Şeklinde cevapladı. Başka bir gazetecinin; “Olası bir erken seçim durumunda İlçe başkanı olduğunuz takdirde görevinizden istifa dip yeniden milletvekilliğine aday olur musunuz?” sorusuna ise PANÇ; “Ben Cumhuriyet Halk Partisinin hizmetkarıyım ve bir neferi olarak her göreve gönüllü olup talip oldum. Örgütüm beni meclis üyesi yaptı, görevimi en iyi şekilde yapmaya çalıştım. Bugün tabandan gelen ses ile Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığına adayım. İnanıyorum ki teveccühü gösterip beni bu makama uygun görürlerse, yine gece gündüz çalışıp bu partiye hizmet edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın ama yarın şartlar ne getirir onu kestirmek çok zor ama ben daha önceden de söylediğim gibi Cumhuriyet Halk Partisi çalışanıyım. 7/24 Cumhuriyet Halk Partisi’nin emrindeyim, görev ne olursa olsun, şurada çaycılık olsa yaparım.” Şeklinde cevap verdi. 


Evren Çolak-Muratcan Devrim
Etiketler: BANDIRMA - CHP

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.