Bugün: 23.09.2020

PANÇ,BÜYÜKŞHİR MECLİSİ'NE VEDA ETTİ

PANÇ,BÜYÜKŞHİR MECLİSİ'NE VEDA ETTİ
CHP Bandırma İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklayan Dr. Selim Panç, Bandırma ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği görevlerinden istifa etmişti. Panç, dün Büyükşehir Meclisi’ne son kez katıldı ve bir veda konuşması yaptı.22.01.2020 13:43

Burada hep birlikte çok güzel işler yaptık, sizlerle birlikte çalışmaktan büyük keyif aldım, sizlerle birlikte çalışmak benim için onurdu” dedi. Selim Panç veda konuşmasında Belediyelerin kamuya olan borçlarına da dikkat çekti, mahsuplaşma işlemi yapamayan belediyelerin sıkıntısını dile getirdi.

Panç, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, sayın milletvekillerine sesleniyorum; fırsattan istifade veda konuşmamda şu öneriyi yapayım. Vergi dairesine, SGK’ya borcu olan belediyelerimiz var. Bunların bazılarının mahsuplaşacak şeyleri var, bazılarının yok. Elinde gayrimenkulü olan mahsuplaşıyor, olmayan mahsuplaşamıyor. Örneğin Erdek Belediyemizin çok borç u var ama mahsuplaşacak bir şeyi yok. Acaba TBMM’de böyle bir karar çıkta, belediyelerin kamuya olan borçlarının faizleri silinse, kalan borç yirmi yıllığına yapılandırılsa, böyle bir öneri sunuyorum” şeklinde konuştu.

Meclis üyeliği görevinden istifa eden Selim Panç, veda konuşmasında Meclis üyelerine şu mesajları verdi:

“Bu bir veda konuşması. Burada çok güzel işlere birlikte imza attık. Benim yerime inşaat mühendisi değerli bir arkadaşım gelecek, kendisi alanında oldukça başarılı bir isim. Ben burada şunu gördüm; güzel bir ekip var, şahsım adına el kaldırırken de, söz söylerken de şahsi bir beklentim olmadı, burada görev yapan hiçbir arkadaşımın şahsi bir beklentisi yok. Sizlerle çalışmaktan büyük keyif aldım. Herkes burada ayrı bir değer, ayrı bir renk, ben sizlerle çalışmaktan çok mutlu oldum, hepinize teşekkür ediyorum, sizlerle burada olmaktan onur duydum.”

 


Etiketler: CHP -SELİM PANÇ -

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.