Bugün: 21.04.2021

SUBAŞI: AMERİKA ‘NIN GERÇEK YÜZÜ!

SUBAŞI: AMERİKA ‘NIN GERÇEK YÜZÜ!
Balıkesir Ak Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yayınladığı ‘İnsan Hakları Raporu’nda Türkiye’ye yönelik FETV ile PKK/PYD ile ilgili değerlendirmeleri sert bir dille eleştirerek, yayınlanmış raporun gerçeklerle bağdaşmadığını ve şiddetle kınadığını açıkladı.01.04.2021 23:20

Balıkesir Ak Parti milletvekili Subaşı, yayınladığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“ABD Dışişleri Bakanlığınca her yıl 190'dan fazla ülke için hazırlanan İnsan Hakları Raporları, 30 Mart 2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bu çerçevede hazırlanan Türkiye İnsan Hakları Raporunun, bu yıl da kaynağı belirsiz iddialar temelinde, objektiflikten uzak bir şekilde kaleme alındığı ve ülkemize yönelik asılsız iddialar ve önyargılı yorumlar içerdiği görülmektedir.

Demokrasimize kasteden, yüzlerce vatandaşımızı şehit eden, 15 Temmuz hain darbe girişiminin faili FETÖ'den, bu yıl da raporda "Gülen Hareketi" olarak bahsedilmesi, ABD'nin bu terör örgütüyle haklı mücadelemizi halen idrak edemediğini, bu terör örgütüne ilişkin ortaya koyduğumuz somut delilleri göz ardı ettiğini, raporu hazırlarken de yine malum çevrelerin görüşlerine alet olduğunu göstermektedir.

Suriye'deki terörle mücadele harekâtlarımız bağlamındaki iddialar kabul edilemezdir. Bu iddiaların, daha önce çeşitli vesilelerle reddedilmesine rağmen tekrarlanmasının izahı bulunmamaktadır. Öte yandan, raporda muhtelif hak ihlalleri bağlamında atıfta bulunulan PKK/YPG terör örgütünün Suriyelilere yönelik terör eylemlerine değinilmemesi ve Suriye'nin toprak bütünlüğü aleyhine attığı ayrılıkçı adımlarına yer verilmemesi dikkat çekicidir.

Raporda, PKK bağlamında bu örgütün terörist kimliğini göz ardı eden ve terörle iltisaklı çevrelerin söylemlerine destek mahiyetindeki iddialara yer verilmesi de keza kabul edilemezdir.

Ülkemizin, insan haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik iradesi tamdır.

Türkiye, demokrasi ve hukukun üstünlüğü temelinde, kendi vatandaşlarına ilaveten, ev sahipliği yaptığı milyonlarca kişinin haklarının korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir ve sürdürmeye devam edecektir.

ABD‘yi bu gerçekleri yansıtmayan, sözde raporu için kınıyorum.

ABD şunu anlamalıdır ki, Türkiye eski Türkiye değildir.

Türkiye, bir iş yapacaksa yapar ve kimseye sormaz.”


Etiketler: AK PARTİ -YAVUZ SUBAŞI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.