Bugün: 09.07.2020

SUBAŞI: TAKİPTEYİZ..!

SUBAŞI: TAKİPTEYİZ..!
Balıkesir Ak Parti milletvekili ve MKYK üyesi Subaşı, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin son bulması yönündeki şikayet ve talepleri önemsediklerini belirterek, Gönen Çayı’nın islah edilmesine yönelik DSİ’nin ihale dosyasının da onay aşamasında olduğunu vurguladı.01.08.2019 13:49

Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ile ilgili gazetemize bir açıklama yapan Balıkesir AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Yavuz Subaşı, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ve kirlilikle ilgili kırsal mahalleler ile vatandaşların  şikayet ve taleplerini   ciddiyetle izlediklerini ve takip ettiklerini, konunun kendilerine yabancı olmadığını belirtti.

Milletvekili Yavuz Subaşı, Gönen’de dericilerle ilgili yaşanan sorun ve sıkıntılarla ilgili Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmazla görüştü. Kesinlikle OSB’ye taşınmaları konusunda uzatma yapmayacaksınız ve bir an önce  kaldıracaksınız, dedi. Ancak, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin tek sorumlusu da tabakhaneler yani  dericiler olarak da görülmemeli. Gönen Çayı, boyunca Çayı kirletici bir çok faktör var. Gönen Çayı’nın ıslahıyla alakalı olarak da, DSİ ihale dosyasını hazırladı. Bilindiği gibi Merkez Bankası faizleri indirdi ve  yılın üçüncü çeyreğinden sonra Eylül –Ekim gibi onay gelirse, oraya girilip, yapılacak.  Yani, Gönen Çayının islahı için yapılacak  ihale de onay aşamasında. Büyükşehir belediye başkanlığımız da ilgilli Bakanlıklarımızla, ilgili kamu kuruluşları  ve Valiliğimizle , ilçe belediyelerimizle  kırsal mahallelerin başta kanalizasyon ve arıtma gibi sorunları başta olmak üzere, ne gibi çevre ve sağlıkla ilgili sorunları varsa ki var, bu konularda çalışmaları zaten yürütüyor. Partimizin ilçe ve il teşkilatı da bu konuda Gönen’in hassasiyetinin ve yaşanan sorunların ,şikayetlerin, taleplerin farkında ve onlarda bu konuları yakından takip ediyorlar” dedi.


Etiketler: AK PARTİ - YAVUZ SUBAŞI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.