Bugün: 09.07.2020

SUBAŞI:MİLLETİN ZAFER GÜNÜ..!

SUBAŞI:MİLLETİN ZAFER GÜNÜ..!
Balıkesir AK Parti milletvekili ve AK Parti MYK üyesi Yavuz Subaşı, 15 Temmuz’da milletin canı ve kanı pahasına yarattığı ve yazdığı destanın 3.yıl dönümünü gurur ve onurla kutladıklarını belirterek, bu destanın asırlar geçse de unutulmayacağına işaret etti.15.07.2019 18:26

Balıkesir AK Parti milletvekili ve AK Parti MYK üyesi Yavuz Subaşı, 15 Temmuz’un 3.yıldönümünde gazetemize yaptığı açıklamada,1996 yılı 15 Temmuz’unda gerçekleştirilen FETÖ’cü asker kılığındaki teröristlerin darbe ve işgal kalkışmasının Millet iradesinin ve Demokrasinin egemen kılınması için başta Cumhurbaşkanı Erdoğan  olmak üzere milletin vermiş olduğu onurlu ve şanlı direnişin 3.yıl   dönümünü gurur ve onurla kutladığını belirtti.

DARBE SEVDALILARINA DEMOKRASİ DERSİ

Subaşı,  yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“2016 yılı 15 Temmuz’unda yaşanan ve asker kılığındaki FETÖ’cü teröristlerin darbe ve işgal kalkışmasının millet iradesi ile bastırılmış olması ve milletimizin gösterdiği direnç ve direniş Cumhuriyet tarihimizin tarihsel ve toplumsal açıdan her türlü takdiri hak etmektedir. Cumhurbaşkanımız ve partimizin kurucu lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin öncülüğü ve çağrısıyla Milletimizin Demokrasiye ve özgürlüklerine sahip çıkma inancı ve ödediği acı bedel aynı zamanda tüm dünyada ilgi ve takdirle karşılandı. Cumhurbaşkanımız, iktidarımız ve Milletimiz, askeri darbelerin ülkemiz için bir kader olmadığını hem ülke içindeki darbe sevdalısı demokrasi düşmanlarına hem de tüm dünyaya gösterdi.” dedi.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİN ÖNEMİ

Türkiye’ye ve millete her fırsatta Demokrasi dersi vererek, kendi amaç ve çıkarları için ülkeyi dizayn etmeye çalışanların, yüzlerce insanımızın canı ve binlercesinin vahşice yaralanmasına ve gazi olmasına karşın, habis emellerine ulaşamadıklarını belirten Subaşı,” Millet bugüne kadar yaşandığı gibi dini, Milliyetçiliği, Atatürkçülüğü kullanarak, Efendilerinin amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek isteyenlere tanklara, bombalara, jetlere, helikopterlere karşı  ‘dur’ diyerek, canı ve kanı pahasına direnip, günlerce meydanlarda Demokrasi Nöbeti tutarak adeta etten duvar ördü. Milletimizin birlik ve beraberliğinin böylesi Demokrasi dışı kalkışmalar karşısında ne kadar önemli olduğunu ve Millet iradesinin gücünü 15 Temmuz’da bir kez daha görüp, yaşadık. Tüm kentlerimizde olduğu gibi Kuvayı Milliye şehri Balıkesir Büyükşehir ve tüm ilçelerinde ve tüm kırsal mahallelerinde de Milletimiz Vali ve Kaymakamları, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Meclis Üyeleriyle Pensilvanya artığı, ajan  FETÖ’cü asker kılığındaki  teröristlere, hainlere karşı birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir inançla Demokrasiye ve Vatanlarına sahip çıktı. 15 Temmuz’un 3.yıl dönümünde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyor, minnet ve şükran duygularıyla selamlıyorum. Türk Milletinin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlu olsun.” dedi.


Etiketler: AK PARTİ - YAVUZ SUBAŞI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.