Bugün: 09.07.2020

SUBAŞI:SEÇİM ZATAN ÇANTADA KEKLİK DEĞİLDİ..!

SUBAŞI:SEÇİM ZATAN ÇANTADA KEKLİK DEĞİLDİ..!
31 Mart yerel seçim sonucunun Gönen nezdinde sürpriz olmadığına dikkat çeken Milletvekili Subaşı, partinizden üç dönem belediye başkanlığını kazanmış Hüseyin Yakar, seçim sürecinde vatandaşına vermesi gereken hizmeti vermemiş, seçim çalışmalarına katılmamış, gazetesi üzerinden partisine değil, muhalefete çalışmış, bunların yanı sıra partilileriniz güç zehirlenmesi yaşamış, başkan adayınızı yanlış belirlerken, meclis listenizi iyi hazırlayamamışsınız, “Tüm bunlara rağmen, bu kadar oy farkını izah edebilmek zor” dedi.30.07.2019 14:34

Gönen’te 31 Mart yerel seçimlerinde partililerin  güç zehirlenmesi  yaşadığını ve üç dönem belediye başkanlığını kazanmış ve başkanlığa seçilmiş Yakar’ın  vermesi gereken belediye hizmetlerini bile vermeyerek, seçim çalışmalarında yer almadığını dikkat çeken Balıkesir AK Parti  ve MKYK üyesi Yavuz Subaşı, belediye başkan adayının belirlenmesinde ve listenin hazırlanmasında da ciddi yanlışlar yapıldığına belirterek, “Tepki oyları karşı tarafa gitti” dedi.

 

YAKAR, UNUNU ELEMİŞ, ELEĞİNİ ASMIŞ BİRİ..

 

Subaşı gazetemize yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

 

“Gönen’de Büyükşehir Yasasından kaynaklanan bu boşluğu biz değerlendiremedik. Vatandaş bahçesini sularken, tarlasını sularken artezyeni vardı kuyusu vardı para ödemiyordu, bunların hepsine saat taktık, fiyatlandırdık, bunlarla ilgili tepki aldık. Genel olarak yem, süt, gübre, konkordato sonucu işçilerin hakları vs. genel ekonomik nedenle birlikte Hüseyin Yakar’ın üçüncü dönemde yeterince çalışmaması, Reşadiye, Gündoğdu, yukarı mahallelerde gerek 24 Haziran seçimlerinde, gerek 31 Mart seçimlerinde anormal derecede tepki aldık. Kasıtlı olarak Hüseyin Yakar yapmadı oraları. Bir de adayımız tutmadı. Bizim Gönen’de arkadaşlar aşırı güç zehirlenmesine gittiler. Parti nezdinde onları çok uyardım. Seçim çantada keklik değil, dedim. Hüseyin Yakar ununu elemiş eleğini asmış, seçim çalışmalarına gelmedi zaten. Gönen’de Belediyenin yapamadığı hizmetleri büyükşehirle kapatamadık. Ayrıca, gazetesi üzerinden partisine değil, muhalefete çalışmış. Bu kadar oy farkını  izah edebilmek zor. Bizim Gönen’de aday başka olsaydı belki sonuç farklı  olabilirdi. O dönemde ben Balıkesir seçim koordinasyonunu yöneten biri olarak bir çok kez uyardım. Ama bizimkiler güç zehirlenmesine girdiler. Tepki oyları karşı tarafa gitti.”

 

TABANIN UYARILARINA DA SESİNE DE KULAK VERECEĞİZ

 

Partisinin kuruluşundan bugüne kurumsal kimliğini oturtmuş bir dava partisi olduğuna dikkat çeken Milletvekili Subaşı,2002 yılından bugüne genel ve yerel seçimlerde, referandumlarda, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milletin desteği ve tercihi ile  başarıdan başarıya koşmuş Ak Parti’nin  ve partililerin dün olduğu gibi, bugün de yarın da yönetme gücüne sahip tek siyasi parti olduğunu vurgulayarak,“ Seçim kaybetmeyi izah ederim. Ancak Bandırma’daki 20 bin farkı izah edebilmek güç. Gönen’deki farkı da izah edemem. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , seçim çalışmaları için bütün eski vekilleri tek tek arayacaksınız, kim varsa hepsine görev yazacaksınız , dedi. Aradığım eski vekillerden  bir tek Mahmut Poyralı, kanser hastası olduğu halde geldi.  Cemal Öztaylan gibi bir adamı sen yanına alamıyorsun, eski ilçe başkanlarını yanına alamıyorsun. Kazanalım ya da kazanmayalım, Ak Parti’yi kimse eski siyasi partiler ya da mevcut siyasi partilerle birbirine karıştırmamalı. Partimiz, 31 Mart ve yinelenen İstanbul büyükşehir seçimlerini de her yönü ile değerlendirmesini yapacak, yanlışlar var ise düzeltecek, eksikler varsa eksiklerini tamamlayacak ve her alanda yenilenerek yolumuza devam edeceğiz.Eylül ayında Cumhurbaşkanımız bütün il başkanlarını toplayacak. Yenileneceğiz. Büyükşehirde de, ilçelerinde de, Bandırma ve Gönen’de de tabanın sesine kulak vereceğiz.”dedi.

 

BİZİM İÇİN İŞTİŞARE VAZGEÇİLMEZDİR

 

AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin kuruluşundan bugüne partiyle görül bağı olanlarla gönül bağının korunup  geliştirilmesi yönünde  uyarılarının olduğuna dikkat çeken Milletvekili Subaşı, “Gönen’de ilçe başkanımız Merve Hanımın en büyük şanssızlığı, göreve geldi  ve seçim kaybetti. Ancak, teşkilatımız ve partililerimiz  şu anda o seçim kaybetmiş olmalarının kırgınlığı attı. Biz teşkilat olarak iç muhasebesmizi, sen-ben davaları gütmeden yapabilen bir siyasal partiyiz. İştişare yapmayı seviyoruz ve bunu önemsiyoruz. Ben de, siyaset yaptığım günden beri Sayın Erdoğan ile istişare içinde ortak akılla hareket etmeye çalışıyorum. Kuruluştan bugüne AK partiyle gönül bağı olan herkesle istişare içinde olmaya gayret ediyorum. Bizim lügatımızda kibir, politik kibir yoktur. Görüş alışverişi yapıyorum. Gönen, Bandırma, Erdek’te ve diğer yerlerde  ilçe ve il kongrelerimizi gerçekleştirirken taban kimi isterse onun arkasında durup, destek olacağız.” dedi.


Etiketler: AK PARTİ -YAVUZ SUBAŞI

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.