Bugün: 18.09.2020

TÜGVA BALIKESİR TARİHE ŞAHİTLİK EDİYOR

TÜGVA BALIKESİR TARİHE ŞAHİTLİK EDİYOR
Tügva Balıkesir gençleri “Zaman bendedir ve mekan bana emanettir.” diyerek olması gerektiği zamanda olması gerektiği yerde bulundu. Tüm tedbir ve önlemlerini alarak 86 yıllık hasrete son verip tarihe altın harflerle yazılacak olan olaya şahitlik etmek üzere İstanbul’a yola çıktı.28.07.2020 13:43

Ayaaofya açılışı öncesi, boğaz turundan Eyüp SultanrnCamii’ne, Tügva Genel Merkezi’nden Pier Loti Tepesi’ne, medreselere kadar birrnçok tarihi mekanı rehber eşliğinde ziyaret ederek İstanbul’un manevi havasınırnteneffüs ettiler. 24 Temmuz Cuma günü Ayosafya Camii’nde kılınan ilk namaza darnşahitlik ederek maneviyatı doruklarına kadar yaşadılar.

rnrn

Tügva İl BaşkanıBeşir ISLAK "Gençlerimizde öyle coşkurnve maneviyat hissi gördük ki bu gençler 1453 de yaşasaydı,  İstanbul'un fethinde Fatih Sultan MehmetrnHan'ın yanında en ön safda yer alan neferlerimizden olurlardı. Böyle birrnaşka,  heyecana,  motivasyona sahip oldukları için hepsinernminnettarız Rabbim onlardan razı olsun." ifadelerine yer verdi.yaşadılar.


Etiketler: TÜGVA

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.