Bugün: 12.12.2019

TÜM'DEN DENİZ GEZMİŞ DAVASIYLA İLGİLİ ÇAĞRI

TÜM'DEN DENİZ GEZMİŞ DAVASIYLA İLGİLİ ÇAĞRI
Deniz Gezmiş'e Kahraman dediği için yargılanan CHP 25 ve 26. Dönem Balıkesir milletvekili Mehmet Tüm, 11 Kasım 2019 pazartesi günü saat 13.00'da ikinci kez hakim karşısına çıkacak.10.11.2019 14:40
Balıkesir Adliyesinde yargılanmasına devam edilecek olana Mehmet Tüm yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.  “Bu dava hepimizin yargılandığı bir davadır. Bu duruşmada ismini denizlerden alan insanlar, şarkılar, türküler, resimler, sokaklar, parklar yargılanıyor. Denizi seven Halkımız yargılanıyor, Sizleri de 11 Kasım'da duruşmayı izlemeye ve AKP iktidarının baskılarından korkmadığımızı göstermek için Balıkesir Adliyesine davet ediyorum!” dedi. 

Ayrıca Mehmet Tüm yaptığı açıklama da " Denizler, uzun boylarımız, ipe değil, yıldızlara çekilmiş onurumuzdur. Vatan onu parsel parsel satanların değil, uğrunda darağacına gidenlerindir.  “Ve ben 24 yaşındayken kendini Türkiye'nin bağımsızlığına armağan eden” bir “DEVRİMCİ”yi savunmakla şereflendirdikleri  için teşekkür ediyorum. Bir kahramana, kahraman dediğim için sanık sandalyesine çıkarıldım. Bu bir şeref ve onurdur. Çocuklarıma bırakacağım en anlamlı ve çok büyük bir mirastır. Bunun için mahkemeye ayrıca teşekkür ediyor, Denizleri saygıyla, sevgiyle, özlemle ve aşkla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler: CHP - MEHMET TÜM

Diğer BANDIRMA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.