Bugün: 11.08.2020

ALAN:GÖNEN BUNU BAŞARABİLİR

ALAN:GÖNEN BUNU BAŞARABİLİR
Çevre Bakanlığı Başmüfettişi Ömer Alan, gazetemizi ziyaret ederek, Gönen Çayı’nda on yıllardır yaşanmakta olan kirlilik sorununun siyaset üstü bir anlayışla ve ortak girişimlerle milletvekilleri Subaşı ve Akın yanı sıra yerel yönetimin ve kamuoyu desteğiyle kısa zamanda aşılabileceğine dikkat çekti.16.08.2019 18:31

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Baş Müfettişi Ömer Alan, gazetemizi ziyaret ederek, Güney Marmara  ve Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ve çevre sorunları konusunda  Gazeteci-Yazar Engin Arıcan ile karşılıklı sohbet ederek, düşüncelerini paylaşıp, karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

GÖNEN BU TARİHSEL ŞANSINI İYİ KULLANMALI

Alan, yöre insanı olarak Güney Marmara’da Bandırma ve Gönen’e yabancı olmadığını belirterek son günlerde Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilikle ilgili  ilçeden yükselen tepkileri  ilgi ile izlediğini belirterek,”Bildiğim ve kamuoyuna yansıdığı kadarıyla Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorunu bugünün sorunu değil. En az 30-35 yıllık bir sorun ve sıkıntıdan söz ediliyor. Bugün Gönen daha önceki yıllarda yaşamadığı, tanık olmadığı siyasi açıdan bir şansa,  imkana sahip. AK Parti’den bir MKYK üyesi milletvekili Yavuz Subaşı  ile CHP’den genel başkanlarına başdanışmanlık yapan bir milletvekiline Ahmet Akın’a sahip. Siyasi açıdan bu şansı ve imkanı Gönen yıllardır yaşamadı. Ben, her ki partiden de bu milletvekillerimizin Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununa ve yaşanan sıkıntılara birlikte çözüm bulacaklarına inanıyorum. Kuşkusuz, Gönen’in de Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununa siyaset üstü bir anlayışla yaklaşması ve her iki milletvekilini kucaklaması, her iki milletvekiline bu yöndeki çabalarında yalnız bırakmayarak, arkalarında durup, desteklemesi  gerekiyor. Çünkü, sorunu ve yaşanan sıkıntıları tek başına belediye başkanı çözemez. Ancak, olayın siyasileştirilmesinden, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin şu veya bu partiye fatura edilmesinden kaçınılmalı diye düşünüyorum.” dedi.

GÖNEN BUNU BAŞARABİLİR

CHP milletvekili Ahmet Akın ile Ak Parti milletvekili Yavuz Subaşı’nın ilçe belediye başkanını ile Gönen Çayı’nı ziyaret ederek, yaşanan sorunu birlikte görüp, vatandaşların şikayetlerini siyasi parti başkanları ile yerinde dinlemiş olmalarının önemine dikkat çeken Alan, ”Sorun odaklı birlikte çalışılması ve sorunun çözümü yönünde ortak hareket edilmesi önemli. Bu birlikteliğin sağlanmış olması, Gönen Çayı’nın 30-35 yıldır çözümünü beklediği sorunların aşılmasını beraberinde getirir. En büyük toplumsal ve siyasal sıkıntımız, böylesi  sorun ve sıkıntılarda topu devletin üzerine atmak, siyaseten şu veya bu partiye havale etmektir. Gönen’in bundan şiddetle kaçınması gerektiğine inanıyorum. Müşterek çalışma ve ortak akılla Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin en kısa zamanda çözümleneceğine inanıyorum” dedi.


Etiketler: ÖMER ALAN -GÖNEN

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.