Bugün: 31.10.2020

BAŞKAN PALAZ: ÖNEMSİYOR,DESTEKLİYORUM..!

BAŞKAN PALAZ: ÖNEMSİYOR,DESTEKLİYORUM..!
Başkan Palaz,ilçenin gelişiminde kültür ve sanat yaşamını önemseyip,desteklediklerini belirterek, “Milli mücadelede ilçemizin ve insanlarımızın verdiği mücadelenin büyük önemi var.Gönen’ de verilmiş Kuva-yı Milliye mücadelesini anlamadan bölgede ve Balıkesir’de verilmiş milli mücadeleyi anlayabilmek mümkün değil. Gönen, yakın tarihine sahip çıkarak da markalaşmalı” dedi.13.10.2020 15:42

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz ile gazetemizin genel yayın yönetmeni Gazeteci-Yazar Engin Arıcan, Yıldız Otel’de gerçekleşen basın toplantısında bir araya gelirken, Arıcan,11. kitabı ‘Kurtuluşun Kalemleri’ni  takdim ederek, karşılıklı söyleşti.

 Başkan Palaz,  ulusal kurtuluş mücadelesi Ve Kuva-yı Milliye tarihinde Balıkesir ve Güney Marmara’da da özellikle Gönen’in  önemine dikkat çekerek, ”Gönen’de işgal öncesi ve işgal döneminde  verilmiş  milli mücadeleyi  anlamadan, ne Balıkesir’de  Milli Kongreler sürecini ne de milli teşkilatlanmada ilçemiz insanlarının  oynadıkları rolü anlayamayız. O nedenle  Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde ulusal kurtuluş savaşımızın sonuçlanmasını  ve  Cumhuriyet Türkiyesi’nin kuruluş sürecinde ilçemiz ve  insanlarının  verdikleri destansı mücadeleyi  daha anlaşılır kılmak için yapılan araştırmaları ve edebi,sanatsal çalışmaları yönetim olarak önemsiyor ve destekliyoruz. Sn.Arıcan’ı da bu yöndeki çalışmaları ve kitapları nedeniyle içtenlikle kutluyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.


Etiketler: İBRAHİM PALAZ

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.