Bugün: 09.07.2020

BİR İMZA DA SEN VER..!

BİR İMZA DA SEN VER..!
Gönen Ziraat Odası Gönen TEMA Temsilciliği ile birlikte Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin son bulması ve Gönen Çayı’nın kirlenmesinde rol oynayan özel kuruluşların, tesislerin arıtma tesislerini şu veya bu nedenle çalıştırmamalarının neden olduğu kirliliğe de son verilmesi yönünde imza kampanyası başlattı.01.08.2019 13:40

Ziraat Odası ve Gönen TEMA Vakfı Temsilciliğinin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

“Gönen ilçemizin Kumköy regülatöründen başlayıp Tahirova mevkiinden Marmara Denizi’ne dökülen Gönen Çayı aşırı derece kirli olduğunu  tüm halkımız tüm halkımız tarafından da gözlenmektedir. Çayın geçtiği kırsal mahallelerimizde  yoğun derecede koku bulunmaktadır. Kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız evlerinde pencerelerini  dahi açamamaktadır.

“Çayın kirliliğine sebep  gösterilen bazı özel firmaların arıtmalarını düzenli çalıştırmadığından bahsedilmekte ve  gerekli önlemlerin alınmadığı gözlemlenmektedir.

“Gönen Çayı ile ilgili olarak yaşanılan bu sıkıntılara  çözüm bulabilmek adına; Gönen Ziraat Odası ve TEMA Vakfı olarak tüm ilçemizde  imza kampanyası başlattık.

“Tüm Gönenli vatandaşlarımızın gerekli hassasiyeti gösterip, imza kampanyasına ve Gönenimize sahip çıkmasını dileriz.”


Etiketler: GÖNEN ZİRAAT ODASI-TEMA VAKFI -GÖNEN ÇAYI

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.