Bugün: 11.08.2020

GÖNEN, HER YÖNÜ İLE YAŞANABİLİR BİR İLÇE

GÖNEN, HER YÖNÜ İLE YAŞANABİLİR BİR İLÇE
Gönen İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Kılıç, Gönen’in coğrafyasından, verimli toprağından insanına kadar asayiş açısından da huzurlu bir ilçe olduğunu belirterek, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununun özellikle son beş yıldır bir şikayet ve ihbar konusu olarak kendilerine intikal etmediğini vurgulayarak, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununun öncelikli muhatabının il çevre müdürlüğü olduğunu söyledi.27.08.2019 12:02

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Efe, Genel Yayın Yönetmenimiz Gazeteci-Yazar Engin Arıcan, SonKurşun gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Aynur Çalışkan Arıcan ile birlikte Gönen İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı  Temel Kılıç’ı makamında ziyaret etti.

 

GÖNEN’İ HERKES GÖRMELİ..!

İlçe Jan. Komutanı Bnb.Kılıç, askerlik yaşamında Gönen’in 14. Görev yeri olduğunu belirterek, Gönen’in bugüne kadar çalıştığı yerler içinde en iyi yerleşim yerlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Biz askerler için vatanın her yeri her köşesi kutsaldır. Ancak, bir jandarma personelinin görev yapabileceği en iyi yerlerden birisinin Gönen olduğunu da belirtmeliyim.. Coğrafyasından, toprağının veriminden insanına kadar, Gönen çok iyi bir yer. Emniyet asayişi açısından çok iyi bir yer. Gönen; herkesin görmesini, gelmesini tavsiye edebileceğim ilçelerden biri.” dedi.

YETKİLİ OLAN İL ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ

Gönen çayıyla ilgili  kamuoyuna yansıyan gelişmeleri ve tartışmaları İlçe Jandarma Komutanlığı olarak ilgi ve dikkatle izlediklerini belirten Binbaşı Kılıç, “Gönen çayının kirliliğini ben de görüyorum. Temizlenmesi , islah edilmesi lazım. Bizim çevre koruma timimiz var. Ancak, burada değil, Balıkesir’de. Biz, il çevre müdürlüğü kadar donanımlı değiliz. Biz jandarma olarak tespit ediyor ve Balıkesir’de ilgili birimlerimize bildiriyoruz. Konu, Balıkesir’in yetki alanına giriyor. Müdahalede en yetkili olan, il çevre müdürlüğüdür. Şu ana kadar Gönen Çayı ile ilgili jandarmaya yapılan bir ihtar olup da, 5 sene öncesine kadar, jandarmanın kayıtsız kaldığı veya üzerine gitmediği hiç bir olay yok. Hangi konu olursa olsun, jandarma gelmedi, kayıt yapmadı, işlem yapmadı hiç kimse diyemez. Gönen çayıyla ilgili bize gelinmedi. Gönen Çayı meselesi ayyuka çıkmış ancak şu ana kadar jandarmaya bir şey intikal etmedi. Gönen Çayıyla ilgili jandarmanın  dışında çevre il müdürlüğünün girişimde bulunması gerekiyor.” dedi.

BİZ HER ZAMAN GÖREVE HAZIRIZ..!

İnsan ve çevre  konusundaki toplumsal hassasiyetin önemli olduğuna dikkat çeken İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kılıç, “Benim ilçe jandarma komutanlığı olarak bu konuda yapacağım şey sorun ve sıkıntı ne ise bunu  fotoğraflayıp ilçenin mülki amiri olarak kaymakamlığa sunmak. Kaymakamlık da ,konu ne ise, onu çevre il müdürlüğüne gönderecek. Jandarmanın doğrudan bir yaptırım yetkisi yok. Gördüğümüz şeylere müdahalede bulunuyoruz. Kuşkusuz, görmemezlikten gelemeyiz. Bu konularda toplumsal genel bir algının oluşması lazım. Yerel yönetim olsun, Sivil toplum kuruluşları olsun, devlet kadroları olsun herkesin top yekün mücadeleye girmesi lazım. Bu konuda bize düşen ne var ise,   biz her zaman yapmaya hazırız.” dedi.


Etiketler: gönen ilçe jandarma komutanı bjnbaşı temel kılıç

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.