Bugün: 11.08.2020

GÖNEN SİYASETEN BİR İLKE VESİLE OLDU..!

GÖNEN SİYASETEN BİR İLKE VESİLE OLDU..!
Kurban Bayramı’nın 2. Günü belediye başkanı Palaz, CHP ve Ak Parti, MHP,İyi Parti ilçe başkanlarını da yanlarına alarak Gönen Çayı birlikte ziyaret eden milletvekilleri Akın ve Subaşı, Gönen Çayı’nda yaşanan kirliliğin son bulması için birlikte çalışacaklarını belirterek, son yıllarda siyasi yaşamımızda tanık olmadığımız bir ilki gerçekleştirmenin de ayrıcalığını yaşadılar.16.08.2019 18:35

Kurban Bayramı’nın 2. Günü Gönen’de ilçe belediye başkanı İbrahim Palaz’ı, CHP İlçe Başkanı Ünsal Acar  ve AK Parti İlçe Başkanı Av. Merve Öncük  İşgüden’le bir araya gelerek Gönen Çayı’nı  birlikte ziyaret edip, incelemelerde bulunan ve vatandaşların şikayetlerini ve taleplerini yerinde  dinleyen  Balıkesir CHP milletvekili Ahmet Akın ile AK Parti milletvekili Yavuz Subaşı  son yıllarda Balıkesir ve Gönen siyasetinde  ilk defa yaşanan bir ilke imza attılar.

 

SUBAŞI : EL VE GÖNÜL BİRLİĞİ İLE..

 

Balıkesir AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Yavuz Subaşı, CHP Milletvekili Ahmet Akın, belediye başkanı ve siyasi parti temsilcileriyle Gönen Çayı’na yaptıkları ziyaret ve incelemeler konusunda gazetemize yaptığı açıklamada, şöyle dedi:

“ Cumhurbaşkanımız ve partimizin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’ın her fırsatta dikkat çektiği gibi, ülkenin geleneksel siyaset anlayışı ile yol alabilmesi  ve sorunlarını çözebilmesi mümkün değil. Değişen, gelişen ve güçlenin Yeni Türkiye’nin sorun ve sıkıntılarına yeni bir siyaset anlayışıyla yanıt vermek ve çözüm bulmak gerekiyor. O nedenle, Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik ve kirliliğin neden olduğu sorunları siyaset üstü bir anlayış ve tarz ile ele alarak, bu sorunların çözümü için CHP milletvekili kardeşim Ahmet Akın ile iştişare edip, bir araya gelerek, sorunun çözümüne vesile olmanın önemli olacağı düşüncesiyle Mübarek Kurban Bayramı’nda belediye başkanımızı, parti başkanları ile birlikte  Gönen Çayı’nı hep birlikte ziyaret edip, inceledik, konuştuk. Bu Gönen’in ortak sorunu ve hep birlikte el ele verip, güç ve imkanlarımızı harekete geçirerek, çözmeliyiz. Olayı siyasileştirmenin de ne Gönen Çayı’na ne de Gönen’e bir yararı zaten yok. Bu çerçevede milletvekilleri olarak bizlerin de, belediye başkanlığımızın da, büyükşehir belediye başkanlığımızın da, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızında, Valiliğimiz ve Kaymakamlığımızın da üzerine düşen sorumluluklar var.Gönen Çayı, şu anda DSİ tarafından temizleniyor. Gönen Çayı’nın islah çalışmaları kapsamında ihalesi de yakın zamanda gerçekleşecek. Bununla da yetinmeyeceğiz. Gönen Çayı’nda çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişleri, Büyükşehir ve ilçe belediyemizle, diğer ilgili kurum ve kişilerce birlikte önümüzdeki günlerde ziyaret edip, inceleyerek, kirletici faktörleri de yerinde tespit edip, uyaracağız. Uyarmakla da yetinmeyip, işletmeleri de ziyaret edip, gerekli önlemlerin alınmasını talep edeceğiz. Yine olmuyor ise ilgili kurumlar buna göre yasal olarak ne gerekiyorsa bunu yapacaklar. Yaşanan sorunu el birliğiyle çözmeye, aşmaya çalışacağız.” dedi.

 

AKIN: ANLAYIŞIMIZ VE TAVRIMIZ ÖRNEK OLSUN..!

Ziyaretle ilgili gazetemize açıklama yapan Balıkesir CHP Milletvekili Ahmet Akın, “ Gönen çayımızın kirliliği ile ilgili Ak Parti Balıkesir Milletvekili arkadaşım Yavuz Subaşı, Gönen Belediye Başkanımız İbrahim Palaz, ile birlikte çayımızda tekrar incelemede bulunduk. Çayımızdaki kirliliğin son bulması, derhal gerekli işlemlerin başlatılması için birlikte uğraş vereceğiz. Temiz bir Gönen Çayı için el birliği ile çalışacağız. Bu zaten siyasete girdiğim ve milletvekili seçildiğim ilk günden bugüne  sergilediğim siyaset anlayışım ve tarzım. Gönen Çayı’nda yaşanan kirlilik sorununu hep birlikte ve kardeş kardeş çözeceğiz. Zaten başka türlü olmaz. Bu sorun, Gönen’in ortak sorunu. Siyaset üstü bir anlayışla bu sorunu sahipleneceğiz ve çözeceğiz. CHP’den AK Parti’ye, MHP’den İyi Parti’ye tüm partiler bu sorunun bir an önce çözülmesi için bir araya geldi. Yapılması gereken tüm çalışmaları hızlandıracağız. Gönen’de milletvekili arkadaşım Yavuz Subaşı ile sergilediğimiz bu ortak anlayış ve tavrın tüm ülkede ve bölgemizde örnek olacağına inanıyorum. Tüm siyasi partiler de bu sorunun çözümü için bir araya geldi. Millet bizden çözüm istiyorsa bu milletin vekilleri olarak sorunun çözümü için elimizden ne geliyorsa hep birlikte yapacağız” dedi. CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi su kirliliğinin Balıkesir’de de büyük bir tehdit oluşturduğunu, başta Gönen Çayı’nın kirliliği olmak üzere çevre ve insan sağlığına tehdit oluşturan koşullardan kurtulmak için çok ciddi adımlar atılması gerektiğini söyledi. Akın, “Yıllardır, hemşehrilerimle birlikte bunun mücadelesini veriyorum. Bıçak kemiğe dayandı. Artık kulağının üstüne yatma zamanı değil. Halkın sesine kulak verme zamanı” dedi.

KAYBEDECEK NE ZAMANIMIZ NE DE BİR DAMLA SUYUMUZ VAR..!

Ekim ayının başında açılacak TBMM’de Gönen Çayı ve Türkiye’nin su kaynaklarının korunmasını sağlamak ve ulusal bir su politikasına temel dayanak oluşturacak araştırma komisyonu kurulması için verdikleri önergelerin gündeme alınmasını isteyeceklerini belirten Akın şunları dile getirdi:

“Türkiye, su zengini bir ülke değildir ve su kaynakları eşit oranda dağılım göstermemektedir. OECD raporlarına göre kişi başına düşen yenilenebilir tatlı su kaynakları OECD ortalamasının altındadır. Zengin olmadığımız halde su kaynaklarımızı hızlıca kendi ellerimizle kirletiyoruz. Önlemler alıyormuş gibi yapıyoruz. Çok ciddi olarak harekete geçilmeli. Kaybedecek ne zamanımız ne de bir damla suyumuz var.”


Etiketler: AHMET AKIN -YAVUZ SUBAŞI - İBRAHİM PALAZ - GÖNEN ÇAYI

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.