Bugün: 30.11.2020

KADERİN SEÇİMİ!

KADERİN SEÇİMİ!
İhaleye fesattan hüküm giydiği için koltuğundan düşen Erdek Belediye Eski Başkanı Hüseyin Sarı, yerine bir kukla belediye başkanı getirip perde arkasından diktatörlüğünü sürdürmeye çalışıyor. Gün takım tutar gibi parti tutma, statükonun esiri olma günü değil.!(Balıkesir EKSPRES)01.07.2020 12:11

Erdek Belediye Meclisi’nin 15 üyesi bugünkü seçimde ya bir kuklayı başkanlık koltuğuna oturtup, yıllardır Erdek’i karanlığa gömen Hüseyin Sarı sultasının devamını sağlayacak, ya da demokrasiyi işletip Erdek’in başına gerçek bir başkan seçecek...

MECLİSİN TARİHİ GÖREVİ

Erdek Belediye Meclisi, bugün ilçe için tarihi öneme sahip bir seçim yapacak. İhaleye fesattan hüküm giydiği için anayasa gereği belediye başkanlığı görevi düşen Hüseyin Sarı’nın yerine, meclis içinden yeni bir başkan seçecek. Hüseyin Sarı, yıllardır sürdürdüğü aşiretvari yönetim biçimini perde arkasından devam ettirmek için kukla aday çıkarıyor.

ERDEK NASIL KURTULUR?

Sarı, amacına ulaşırsa isimler değişecek ama Erdek Belediyesi’nin üzerindeki şaibe ve yolsuzluk bulutu kalkmayacak. Bugün AK Partilisi, CHP’lili, İYİ Partilisi, MHP’lisi tüm meclis üyelerinin parti rozetlerini bir kenara bırakıp, Erdek’in geleceği için içlerine sindirdikleri adaya oy vermeleri lazım. Turizm cenneti Erdek’in makus talihi ancak böyle değişir. 

Sarı’nın partisi ideolojisi olmaz

Hüseyin Sarı, kendi kontrolünde bir belediye başkanını koltuğa oturtabilmek için “Aman Erdek bizim partide kalsın” propogandası yapıyor. Oysa bu adamın CHP’liliği de dönemsel! Sarı 5 yıl ANAP’tan 5 yıl da AK Parti’den belediye başkanlığı yaptıktan sonra AK Parti aday göstermeyince CHP’ye transfer oldu. 2019 seçimi öncesi CHP’den aday yapılmayacağını duyunca da CHP’den aday adaylığı başvurusunu geri çekip dümeni DSP’ye kırmaya kalktı. Yani mesele burada pari ve ideoloji meselesi değil.


Etiketler: ERDEK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SARI -CHP

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.