Bugün: 25.01.2020

KİM BUNLAR? NİYETLERİ NE?

KİM BUNLAR? NİYETLERİ NE?
Gönen Belediye Başkanı Palaz, Devlet Hastanesi Başhekiminin görevden alınmasına neden olduğu belirtilen olayların bir yerel gazete ve çalışanı tarafından farklı noktalara taşındığını belirterek, “Olayla banim hiçbir ilgim ve alakam yok” dedi. Bu olayın birileri tarafından başka yerlere ve işlere çekilmek istendiğine dikkat çekerek, ”Biz o işlere de girmeyeceğiz” dedi.05.07.2019 13:33

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, dün, makamında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile son günlerde kamuoyunda Devlet Hastanesi’nde yaşanan atamalarla ilgili  yaşanan  polemiklere ilçede yayın yapan bir yerel gazete ve çalışanının haberi üzerinden şahsının üzerinden yürütülmesinden duyduğu rahatsızlığı belirterek, gündeme taşınmış iddiaların tersine ,” Benim, hiçbir ilgim ve alakam da yok” dedi.


KONUYLA İLGİM, ALAKAM YOK..!


Başkan Palaz, “Bayramda öyle bir olayımız var ancak şu şekilde; AK partinin onlara bu şekilde gittiğini ama onların işlerinin olmadığını falan bilmiyorum. Vatandaş bana kim gelirse gelsin konunun çözümüne bakarım. Bana o gün birisi geldi, Bayramdı, buraları kapalıydı, Yıldız Otelin önünde buluştuk, düşkün adam ağlamaklıydı, çocuğuyla birlikte geldi, kendi doktorumuza gitmek istiyoruz dedi. Biz de bu konunun çözümüne baktık. Hayatımda ilk defa o kadıncağızı(başhekimi) aradım. Öyle bir tabiatım da yoktur. , Bir, tıp bayramında görüştük  bi rde mazbatayı aldığımız ve tarım fuarında orada el sıkıştık, ayaküstü görüştük. Hayırlı olsun, dedi o kadar. Başhekim Ufuktan hanıma böyle bir durum var, dedim. Gönderin bir görüşeyim, yapabileceğimiz bir durum varsa , yaparım da demedi. Zaten hiç böyle bir yaklaşımı da olmadı. Adam, Başhekime gitti görüştü ve yarın bir aksilik olmazsa işimizi görecekler, dedi bana. O kadar, bu konuyla ilgim alakam yok. “dedi.


 

YARDIMIMI İSTEYEN KİM OLSA ARARDIM..!


Başkan Palaz, konu sonrası yaşananları da anlatarak, “Ondan sonra duyuyorum ki, o gün orada hastane müdürü aranmış  AK partililer tarafından, AK partililerin işi yapılmamış bizimkisi yapılmış diye bir söylem var, ama ben şunu biliyorum, bu memlekette Ufuktan hanım güzel işler yapmaya çalışan bir bayandı. Yapabileceğimiz bir şey olursa Ufuktan hanım için ben yapmaya hazırım. O gün Balıkesir AK Parti il başkanlığı aranacak deselerdi onu da arardım. Ne olursa olsun, Gönenlim gelmiş bana, hasta eşim diyor ve ağlamaklı. Benim o gün yapacağım iş ona bir çözüm bulmaktı ve  Başhekimi aradım. Olurunu veya olmazlığını dahi bilmiyorum. Sadece bana hastanın ailesi bir şekilde hallettiler ,dedi. Hastanenin veya sağlık bakanlığının uygulamalı bir prosedürü varmış o prosedürden dolayı olmuyormuş, hastanın da özel bir durumu varmış, kanser hastası olduğu için kendi doktoruna gidebilme olanağı ve öyle bir şey yapabilme durumları varmış. Ben olağan dışı bir olay yaptığını da tahmin etmiyorum. Başhekim o gün Gönenli bir insanımızın işini görmüş, gördü demiyorum bakın , görmüş. O gün karşımdaki AK parti genel başkanı da olsa arardım. Kim olursa olsun arardım. Neden? Bir vatandaşımın sağlığıyla ilgili işini görmek için yaptım. Bundan sonra  inşallah Ufuktan hanım için geriye bir dönüş olur, bu kadıncağız doktorların gelmesinden tutun da doktorların eğitimine kadar çok büyük bir çalışma gösterdi. Biz bunları izliyoruz, gözlüyoruz. Bizce aranması gereken bir hekimdi, kaybedilmemesi gereken bir hekimdi. Böyle bir başhekim daha önce buralara gelmedi. Benim üzüldüğüm konu böyle bir başhekimin bu tür siyasi işlere alet edilmemesi lazım.”dedi.


CHP VE BAŞKAN PALAZ’I KİMLER HANGİ İŞLERE ÇEKMEK İSTİYORLAR?


Başkan Palaz, 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığına seçilmesi ile birlikte siyasi parti rozetini çıkarttıklarını belirterek, “Ne  olursan olsun Gönen için yola çıktık. Bizim seçimlerdeki mesajımız birlik ve beraberlik mesajıydı, herkesi kucaklamaya çalışıyoruz. Bu gibi işlerde siyaseti ön plana çıkarmıyoruz, çıkarmayacağız da. Bu konuyla ilgili bizi oralara çekmek isteyenler yanılır, biz o işlere de girmeyeceğiz.” dedi.


Etiketler: CHP -İBRAHİM PALAZ.GÖNEN BELEDİYE BAŞKANI

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.