Bugün: 25.01.2020

KONU SARI İSE SARI YAPAR..!

KONU SARI İSE SARI YAPAR..!
Erdek Belediyesi atıklarını çevreye bırakan yazlıkçılar ve işletmelere savaş açtı. Belediye Temiz İşleri ekipleri, çöplerini kamusal alanlara bırakan yazlıkçılar ve işletme sahiplerine çöplerini geri iade etti.05.07.2019 13:06

Temizlik ve zabıta ekiplerinin iş makinalarıyla başlattığı ‘iade operasyonu’nda, sitelerin ve işletmelerin dışına atılan çöp, moloz ve çeşitli atıklar kepçelerle toplanıp yazlıklar ve işletmelerin bahçelerine bırakıldı.

Erdek Belediyesi bu operasyonu video kamerayla belgeleyip sosyal medyada paylaştı. Belediye’nin sosyal medya hesaplarında, uygulamayla ilgili şu paylaşım yapıldı:

“Temizlik İşleri birimimiz tarafından geçtiğimiz günlerde iş makinaları ile kamplar bölgesi temizlenmiştir.
Ardından bölgede bulunan bazı işletmeler, siteler ve yazlıklardan kamusal alana çöp, moloz, katı atık, ağaç dalları vb. şeylerin kaldırım, yol ve arsalara atıldığı gözlemlenmiştir. Ekiplerimiz bu durumu önlemek adına, bölgede yaşayan ve kamusal alana çöp moloz vs. atanları uyarmış ve gerekli yaptırımları uygulamışlardır.
Bugün yapılan uygulamada ise; Zabıta ekiplerimiz kontrolünde kamusal alanlara bırakılan atıklar sahiplerine iade edilmiştir.”

 


Etiketler: ERDEK BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN SARI -CHP

Diğer GÜNEY MARMARA haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.